Dünyanın en zenginleri listesinde 34′ncü sırada yer alan Suudi Arabistanlı İşadamı Prens El Velid Bin Talal, Marmaris’e geldi.  Otobüs eşliğinde Yat Limanı merkezine getirilen  prens, ailesiyle ve korumalarıyla Marmaris Kordon Caddesi’nde bulunan Anatolia Meydanı’ndan Netsel’e kadar yürüdü.  El sallayanlara selam veren ve sempatik tavırlar sergileyen Prens, spor kıyafet tercih ederken elinde taşıdığı oltu taşlı siyah tespih dikkati çekti.

Yaklaşık 15 dakikalık yürüyüşün ardından daha önceden kendileri için rezerve edilen restoranın önüne gelen Abdülaziz el Suud, sorularını yanıtsız bıraktığı gazetecilerden daha fazla görüntü almamalarını rica etti. “Türkiye çok güzel herkese teşekkür ederim” diyerek basın mensuplarının tek tek elini sıkarak vedalaşan Prens, ailesiyle restoranda yarım saat oturduktan sonra su ve alkolsüz meşrubatlara 5 bin dolar hesap bıraktı. Yat Limanı’ndan Netsel Marina’ya doğru gezmeye devam eden Prens, daha sonra önceden belirlenmiş deri, kuyumcu ve giyim eşyaları dükkanlarına giderek alışveriş yaptı. Bir saat Marmaris sokaklarında dolaşan Velid,  geldiği otobüsle eskort eşliğinde şehir merkezinden ayrıldı.

Hisarönü Körfezi’ne demirlediği şirketinin ismiyle aynı adı taşıyan 86 metre uzunluğundaki “Kingdom 5KR” isimli mega yatta ailesiyle tatil yapan Suudi Arabistanlı İşadamı Prens El Velid Bin Talal, ailesiyle birlikte  yemek yedikten sonra  mavi tura devam etmek için Yat Limanı’ndan ayrıldılar.

32 Milyar Doları Hayır Kurumlarına Bağışlıyor

60 yaşındaki dünyanın en zenginleri arasında gösterilen Suudi Arabistanlı işadamı Prens El Velid bin Talal, 32 milyar dolarlık servetinin tamamını geçtiğimiz haftalarda hayır kurumlarına bağışlayacağını açıklamıştı. Prens, dünyanın en zenginleri listesinde 34′ncü sırada bulunuyor. Suudi Hükümeti’nde resmi bir görevi olmayan Prens, yatırım şirketi Kingdom Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı. Bu şirketin Four Seasons, Fairmont and Raffles otelleriyle, News Corp, Citigroup, Twitter ve Apple’da hisseleri var.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*