Milli Piyango İdaresi 31 Aralık 2016 gecesi yapılacak olan yılbaşı çekilişi ile tam 348 milyon 180 lira dağıtacak. Bu kapsamda büyük ikramiye 60 milyon lira olarak belirlendi. 60 milyonu 1 adet 10 milyon lira, 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiyeler takip ediyor. Duyunca herkesin hayallere daldığı bu paralar için son çeyreğe girildi. 31 Aralık akşamı yapılacak olan çekilişle hayallerine kavuşmak isteyen vatandaş, Aralık ayının ikinci yarısının başladığı şu günlerde umudunu bağladığı ikramiyenin peşine düştü. Zengin olma hayali kuran emeklisi, memuru, öğrencisi kesesine göre tam bilet, yarım bilet ya da çeyrek biletle şansını deniyor.

Bu yıl en fazla çeyrek bilete talep olduğunu belirten milli piyangocu Feridun Ataseven, geçen yıla oranla tam ve yarım biletin çok az satıldığını belirtti.

Ataseven, ikramiyenin peşine düşen vatandaşı milli piyango satma yetkisi olan bayilerden bilet alması konusunda da uyardı.

Hayalini gerçekleştirmek için umudunu yılbaşı ikramiyesine bağlayan vatandaşa bilet satan bir diğer milli piyango satıcısı Ali Oruç ise Türkiye genelinde satışa sunulan biletlerin yüzde 60’ının tükendiğini belirtti. Oruç, bilet almak isteyen kişilere “elinizi çabuk tutun” çağrısında bulundu.

Peki büyük ikramiye size çıksa ne yaparsınız? Bu sorunun cevabı herkese göre değişiyor. Gençler büyük ikramiye kendilerine vurursa iş için bu parayı harcamayı düşünüyor. İşi olan vatandaş ise borcunu ödemek için.

Milli Piyango’nun satışa çıkardığı yılbaşı biletlerinin en geç 30 Aralık’a kadar tükenmesi bekleniyor. Bilmeyenler için biletlerin fiyatı ise şöyle; tam bilet 60 lira, yarım bilet 30 lira, çeyrek bilet ise 15 lira. (Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*