Yeni nesil kütüphane anlayışı ile doğan Bodrum’un yeni mekanı “Zai Bodrum”, iş ve sanat dünyasından önemli isimlerin katılımıyla açıldı.

İsmini eski dilde zeytin anlamına gelen “zai” sözcüğünden alan “Zai Bodrum”, 18 Kasım Cumartesi Metin Uca’nın sunumu ile açıldı. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in katılımlarıyla gerçekleşen açılışa iş, sanat ve medya dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Zeytin ağaçlarının ortasında, yeşilliklerin içerisinde yer alan Zai Bodrum’un açılış konuşmasını yapan Metin Uca, zeytinin tarihteki hikayesinden bahsederek mekanın içinde bulunan asırlık zeytin ağaçlarına verilen isimlerden bahsetti. Resul Aydemir, Devrim Erbil, Muzaffer Akyol, Selma Gürbüz ve Azade Köker gibi her biri birbirinden değerli beş sanatçının isminin verildiği zeytin ağaçları Zai Bodrum’a ihtişam katıyor.

Açılışta Federal Company ise baristalarıyla misafirlere kahve tadımı ve kahve demlemenin yollarını gösterdi. Federal Company sezon boyunca kahveleriyle ZAİ Bodrum’da olacak ve kitap okuyanlara eşlik edecek.

Klasik kütüphane hizmetlerinin ötesinde kitapseverlere, ev ve iş yerlerinden sonra sosyalleşebilecekleri üçüncü bir mekan haline gelmeyi hedefleyen Zai Bodrum, kütüphanesinde; dünya klasiklerinden, usta yazarların eserlerine, öykü kitaplarından sanat tatihi kitaplarına kadar birçok türden yüzlerce kitabı barındırıyor. Sene içerisinde düzenli olarak gerçekleştireceği yazar buluşmaları, yazarlık atölyeleri ve film gösterimleri gibi etkinlik ve atölye programları ile de ziyaretçilerinin yaşamlarına anlam katmayı hedefliyor.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*