Aquamasters Cumhuriyet Kupası Kısa Kulvar ve Açık Su Martı Maratonu, Marmaris’te gerçekleşti. Türkiye Yüzme Federasyonu’nun desteğiyle, Marmaris Gençlik ve Spor Kulübü Yüzme Şubesi tarafından düzenlenen yarışlarda, 50 kulüpten çeşitli yaş kategorilerinde 265 sporcu mücadele etti.

Aquamasters Cumhuriyet Kupası Kısa Kulvar ve Açık Su Martı Maratonuna katılmak için çeşitli illerden gelen 50 kulüpten 256 sporcu kıyasıya yarıştı. 7 zorlu okyanusu geçen 5 sporcudan biri olan ve geçtiğimiz yıl Dünya Açık Su Yüzme Derneği (WOWSA) tarafından da ‘Dünyanın En iyi Açık Su Yüzücüsü’ adayı gösterilen dünyaca ünlü efsane yüzücü Adam Walker’ın da katıldığı Aquamasters Cumhuriyet Kupası Kısa Kulvar Yüzme Yarışlarına ilgi büyük olurken, Walker tarafından 40 kişiye 2 saatlik açık su yüzme dersi verildi. Walker yarışlara da misafir olarak katıldı.

Etkinliğin hakkında bilgi veren Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, “10 yıl önce hizmete giren yarı olimpik tesisin bu güne kadar onlarca müsabakaya ev sahipliği yaptık. İlçede spor turizmi açısından çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yapılan etkinliğe katılanlara teşekkür eden Marmaris Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Deryal, “Spor turizmi ve Marmaris’in tanıtımı için çalışmalarımız sürecek” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*