YÜZ, PEDALLA, KOŞ, EĞLEN!

0
267

Sporun en keyifli 3 halini bir araya getiren Freeathlon Fun-Race ile doyasıya bir spor ve eğlence yine Marmarislileri bekliyor. Uzunetap tarafından Marmaris Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Freeathlon Fun-Race, bu hafta sonu 29 – 30 Nisan tarihinde Marmaris sahil şeridinde düzenlenecek.
Sporcular 0,5 km yüzme, 15 km bisiklet ve 5 km’lik koşu parkurlarını içeren yarışta bireysel ya da takımlardan oluşacak bayrak yarışı kategorilerinde yarışabilecek. Aynı zamanda “Fun-Race Kids” macera yarışı ile çocuklar da bu maceraya ortak olacak. Yarış öncesinde düzenlenecek birbirinden keyifli aktiviteler ile spor ve eğlence dolu bir hafta sonu için başvurular internet üzerinden yapılacak.

“Parkur”
Yarış merkez noktası Marmaris sahil şeridinde yer alan D-Resort Grand Azur Otel önü olacak. Yüzme ile başlayacak yarışta sporcular iki şamandıra etrafından dönerek yine aynı noktadan sahile çıkacak. Ardından bisiklet etabı cadde üzerinden İçmeler yönüne doğru devam ederek tekrar Grand Azur Oteli önünde bisiklet etabı son bulacak. Ardından koşu etabı başlayacak. Koşu etabı ise şehir merkezi yönüne devam edecek. Yarışmacılar yürüyüş yolundan Atatürk Heykeli önünden dönerek tekrar Grand Azur Oteli önünde bitiş çizgisine ulaşacak.

“Freeathlon Bireysel Yarışlar”
Her sporcunun bireysel olarak katılacağı ve 3 disiplini sırasıyla tamamlayacağı bu kategoride sporcular en kısa sürede tüm parkurları bitirmeye çalışacak. Yarış sonunda derecelendirme kadınlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek.
“Freeathlon Bayrak Yarışları”
3 kişilik takımlar ile yarışılan bu kategoride takım içindeki her sporcu ayrı disiplinlerde yarışacak. Takımlar sadece erkek, sadece kadın ve mix olmak üzere 3 ayrı kategoride derecelendirilecek. Disiplinler arası geçiş alanlarında değişim için ayrılan bölgede bayrak devri gerçekleşecek. Son disiplini tamamlayan koşucu takımının genel süresini belirleyecek. Değerlendirme, takımların elde ettiği toplam süre göz önünde bulundurularak yapılacak.

“Fun-Race Kids”
Fun-Race Kids yarışı etkinlik sahilinde çocuklara özel olarak kurulan macera parkurunda gerçekleşecek. Yarış içinde yüzme ya da bisiklet olmayacak. Çocuklar kumsal üzerine kurulu çeşitli küçük engelleri aşma, su birikintilerinden geçme, lastiklerden oluşan engelleri aşma, ip engellerin altından geçme gibi etkinliklerin art arda sıralandığı parkuru en hızlı şekilde tamamlaya çalışacak. 6-7, 8-9 ve 10-11 olmak üzere 3 kategoride gerçekleşecek. Her kategoride dereceye giren ilk 3 minik sporcuya sürpriz küçük hediyeler ve madalya verilecek.

Etkinlik ve yarışmalara katılmak isteyenler 29 Nisan cumartesi günü saat 12:00’da Atatürk meydanında oluşturulacak olan kayıt masasından bilgi alabilir ve ayrıca kayıt yaptırabilir.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*