Spora meraklı çocuklar için “sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi” hayata geçiyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Üniversitesi ve Marmaris Belediyesi işbirliğiyle 7 – 12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi gerçekleştirilecek.

Spora başlama yaşında bulunan sportif yeteneğe sahip çocukların bilimsel yöntemlerle tespit edilerek, kendileri için doğru branşlara yönlendirilmeleri amacıyla hayata geçirilecek proje için üç kurum ‘iş birliği protokolü’ imzaladı. Projeye başvuran çocuklar; spor bilimleri alanında yetenek gelişimi için kullanılan geçerliliği kabul edilmiş bir takım test ve ölçümlere tabi tutulacak. Bu değerlendirme sonucunda öğrencilerin genel spor eğilimleri belirlenecek. Ardından uygun spor branşına özgü antrenman programına alınacaklar ve performans gelişimleri de takip edilecek.

Tamamen ücretsiz olan sportif yetenek taraması için başvurular Amiral Orhan Aydın Spor Salonu’na yapılacak. Katılım öğrencinin isteğine ve velisinin iznine tabi olacak. Son başvuru tarihi 13 Haziran olarak belirlenirken, taleplere göre başvuruların uzatılması da söz konusu olabilecek. Test ve ölçümlemeler Amiral Orhan Aydın Spor Salonu’nda alanında uzman kişilerce yapılacak.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*