Marmaris Belediyesi tarafından 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda organize edilen “Yeniyıl Pazarı” hafta sonu yoğun ilgi gördü. Vatandaşlar,  organizasyondan ötürü duydukları memnuniyeti pazar yerini iki günde 3 kez ziyaret edip, gezen Belediye Başkanı Ali Acar’a iletti. Başkan Acar, kendisine teşekkür eden vatandaşların isteklerini geri çevirmeyerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sıcaklığın 18 dereceye kadar çıktığı güneşli ve güzel havaya sahne olan pazar günü, çocuklarını, torunlarını yanına alan binlerce kişi, adeta Meydan’a koştu.

Bir bölümü, oyun grupları, pamuk şekercileri, macuncusuyla lunapark havasına bürünen, alana gelen çocuklar keyiften, eğlenceden, sevinçten havalara uçtu. Çocuklarını, trene, gondollara bindirmek isteyenler, bilet almak için uzun kuyruklar oluştu. Küçüklerin, miniklerin kahkahaları, sevinç çığlıkları, Meydan’daki süs havuzundan fışkıran suyun sesinden daha çok duyuldu.

Diğer yanda, ülkenin diğer illerinden gelip oluşturdukları stantlara yöresel lezzetler yemekler, tatlılar satan stantlara da ilgi büyüktü. Kimileri, çantalarını, poşetlerini satın aldıkları yöresel yiyecek malzemeleriyle doldurdu, kimisi de bazı stantların önündeki masalarda Anadolu’nun zengin mutfağının lezzetleri yiyecekleri içecekleriyle karınlarını doyurdu.

TEK ŞİKAYET FİYATLARDAN KAYNAKLI

Vatandaşların tamamı, organizasyon hakkında övgü dolu sözlerle konuştu.  Çoğunluğu da, değişik zamanlarda tekrarlanmasını istedikleri Yeniyıl Pazarı’nı düzenleyen Marmaris Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu.  Vatandaşların pazarla ilgili tek şikayeti yüksek bulunan fiyatlar oldu.

BAŞKAN ACAR’A TEŞEKKÜR

Bu arada Belediye Başkanı Ali Acar, Cumartesi günü bir kez ziyaret ettiği yeni yıl pazarına Pazar günü iki kez uğradı. Ailesiyle birlikte meydana gelen Başkan Acar’a halk yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, ileride de tekrar edilmesini istedikleri organizasyon dolayısıyla Başkan’a teşekkür etti. Başkan, ayrıva gelen istekleri geri çevirmedi, onlarca kişiyle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Başta çocuklar olmak üzere vatandaşların ilgisini, beğenisini toplayan Yeniyıl Pazarı’nın 8 Ocak akşamına kadar açık kalacağı belirtildi. (Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*