Yıl bitiyor. Bir yılın muhasebesini yapma zamanı şimdi. Neler geldi, neler gitti 2018 ile birlikte. Ve hepsinden önemlisi ne olsun 2019’da? Tabii ki, önce sağlık olsun kendim ve tüm iyi kalpli insanlar için. Sonrası halledilir nasıl olsa.

Aldınız mı yeni kararlar?

Yine, spor yapacağım, sigarayı bırakacağım, kilo vereceğim, daha tutumlu olacağım, bol bol kitap okuyacağım, daha çok gezeceğim, sevdiklerimle daha çok vakit geçireceğim minvalinde notlar mı alıyorsunuz ajandanıza? Bütün planlarınız sadece kendiniz için mi?

Bence ne yapın biliyor musunuz?

Bu yılı kendinize, başka insanlara, başka canlılara, hatta doğaya yardım yılı seçin. ”Bizi zor günler bekliyor” diyorlar. Aynı zamanda, ”dünyayı iyilik kurtaracak” da diyorlar. En az bir sosyal sorumluluk projesi geliştirin kendinize. Proje üretemiyorsanız, hali hazırda var olan projelere katılın. Bunları paylaşın. ”İyiliğin gizlisi makbuldür” sözüne aldırmayın. Şahit olduğunuz iyilikleri duyurun, yaptıklarınızı paylaşın. Gönüllü iyilik hareketlerini arayın ve bulun. Gönüllü çalışan dernekler belki bir tık ötenizde belki de yan kapınızda, yeter ki adım atın, niyet edin. Eğer kendinize ait bir yardım fikriniz varsa, gücünüz ve paranız yetmiyorsa yardım isteyin, grup kurun! Sanal, sosyal tüm çevrenizi zorlayın. Enerji ve sinerji oluşturun.

Ve bundan sonra atacağınız her adımda, inanacağınız her siyaside, alışveriş yapacağınız her markada, hangi sosyal sorumluluk projeleri var bir bakın. Dünya ve insanlık için hayaller kuran, bunları gerçekleştirenlerin peşinden gidin.

Sosyalleşirken sorumluluk alın.

En çok da, kendinizi iyi hissetmek için iyilik yapın.

İsteyin ve dileyin!

Gelelim Şamata ekibine. Ekip bu yıl yine çok çalıştı, bunu yaparken de hep eğlendi. ”Şehri yaşa ve yaşat” sloganı ile güzel kentimizde neler oluyor sizler için tek tek yaşadık ve sizlerle paylaştık.

Biz bunu 2019 yılında yine sizlerle birlikte yaşamayı arzuluyoruz.

Marmaris bu yıl büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptı, 2019 yılı için de yine dev organizasyonlara, konserlere ev sahipliği yapmaya hazır.

Yeni yıl nedeniyle, Marmaris’te bitmeyen festival yapmışlar

Büyük ses getiren Yeni Yıl Festivali, Marmaris’te bir aydır sürüyor. Sanırım siz bu satırları okurken de devam edecek, festivalin her günü dolu ve heyecanlı. Şehrin her yeri ışıl ışıl. 2018 yıl sonuna kadar sürecek olan bu festivalde konserler, şovlar, alışveriş çılgınlığı ve eğlence had safhada. Ama en güzeli kültürlerin buluşmasına ev sahipliği yapması. Ayaz Ata ve Noel Baba dünyada ilk kez Marmaris’te bir araya geldi. Ve bunda da eğlenen yine çocuklar oldu. Santa Claus ve Ayaz Ata dünyaya iyilik yapmanın aslında çok da uzak olmadığını anlatmaya geldiler.

Marmaris Belediyesi’nin düzenlediği bu festivalde çok kişinin emeği var. Halkla İlişkiler biriminin yaratıcı ekibi 1 ay süren bu festivalin her günü ve her saatini özel şovlarla programladı. Ve festivalde her şey yolunda görünüyor. Yağmurlu havada konser izleyenlerden sokakta zumba yapanlara, buz pateni yapanlardan kamikazeye binenlere kadar herkes çok mutlu görünüyor. En çok da çocuklar eğleniyor. Bu festivale herkes sahip çıkıyor. En çok da temizlik işleri müdürlüğü; yerlerde bir tane bile çöp atık yok. Çünkü geri dönüştürdüler. Bu yıl ki yılbaşı ağacı atık cam şişelerden yapıldı. Dünyada bir benzeri olmayan bu yılbaşı ağacı çok konuşuldu. Geri dönüşümde kullanılamayan tek şey yollara attığınız o atıklar. Geri dönüşüm kutularına attığınızda ise dünya daha yaşanılır bir yere dönüşüyor.

Bu ay ki özel dosya konumuz ise çorbalardı. İlk çağdan günümüze gelen bu lezzetlerin Marmaris’teki en iyilerini sizler için denedik .

Ünlü şef, marka ve konsept danışmanı Ebru Omurcalı’nın sağlıklı mutfaklar mottosuyla yazdığı ‘Çorbanın Kitabını’ tanıttık. Yazar Omurcalı, ayrıca çorbalar dosyamızı da yönetti.

Bu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacak bir haber de Grand Yazıcı Club Turban Otel’den geldi. Bol mineralli termal su ile sağlık ve güzellik yılın on iki ayı turizme hizmet edecek. Bu haber hem cildimize hem sağlığımıza iyi gelecek. Şifa arayanlara duyurmanız ricasıyla.

Yeni bir yıla uyandığınız o sabah ve daima çevrenizde sevdikleriniz var olsun, geçen her dakikanın kıymetini iyi bilin. Bu yıl hayatınızın en güzel ve en iyilik yaptığınız yılı olsun.

İyilik, güzellik ve umut hepimizle olsun.

İyi yıllar.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*