Türk sanat müziğinin efsane ve ölümsüz ismi, ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’in 85. doğum günü sebebiyle, yarın (6 Aralık Salı) akşam Marmaris Yat Limanı’ndaki gözde eğlence mekanı ‘Yelken Fora’da özel bir program düzenlenecek.
Program kapsamında, Türk müzik ve televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Ahmet Cemal’in solistliğini yaptığı ‘Grup 48 buçuk’ sahne alacak.
İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu, 8 yıl Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu’nda çalıştıktan sonra, 2 yıl Cemal Reşit Rey Opera Korosu’nda görev alan, yaklaşık 15 yıl sürdürdüğü televizyon yapımcılığı mesleğinde ise birbirinden ünlü isimleri ekranlara taşıyan, ‘Beklenen Şarkılar’ adlı bir de albümü bulunan besteci solist Ahmet Cemal, Marmaris yaşayanlarını, Zeki Müren’in doğum gününü şarkılarıyla kutlamaya çağırdı.
Öte yandan, Zeki Müren anısına gerçekleştirilecek programa katılacakları, ünlü besteci ve aranjör Sadun Ersönmez’in de yer aldığı Grup 48 Buçuk’un eşlik ettiği Ahmet Cemal’in konserinin yanısıra değişik sürprizlerin de beklediği öğrenildi. (Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*