Kalimerhaba Derneği Kültür Sanat Gezisi, Akyaka Konakları, Muğla Üniversitesi Mulaj Müzesi, Muğla İskender Alper Kültür Merkezi Merih Ulubay yönetimindeki Ebru Atölyesi, Muğla Müzesi’ni ziyaretin ardından 1. Muğla Kitap Fuarı Yazarların İmza Günü buluşması ile sona erdi. Marmaris’te Çiçekli yolundan Gökovaya inen grup, Azmakbaşı’nda günün yorgunluğunu çıkardı.
Geziye katılan sanatseverler, Kalimerhaba Derneği standında kitaplarını imzalayan, Yazar Çetin Korkut, Hatice Altunay, Raşit Öztürk’ün yanı sıra birçok yazarla tanışarak, imzalı kitaplarını edindiler.
Marmaris’in Engel Tanımayan Yazarı Çetin Korkut, Yalınayak (Deneme) ve Sen Hiç Deniz Gördün mü? (Şiir) adlı kitaplarının okurlar tarafından gördüğü ilgi sonucu defalarca yapılan baskıların tükendiğini, bu günlerde üçüncü kitabının hazırlanarak baskı aşamasına geldiğini söyleyerek “Bir yazarın okuru ile buluşarak onun görüşlerini karşılıklı olarak konuşarak öğrenmesi büyük bir mutluluktur. Bu açıdan Kitap Fuarları okuryazar buluşmasına olanak sağlayan önemli organizasyonlardır. 1. Muğla Kitap Fuarının gelişerek, gelecek yıllarda daha kapsamlı bir organizasyonla bu buluşmayı sağlayacağını umuyorum”dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*