Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Ortaköy Mahallesi’nde yapımına başlanacak olan Yaşlı Bakım Evi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli Vali Amir Çiçek ve il protokolü tarafından atıldı. Ortaköy Mahallesi’nde Yaşlı Bakım Evi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi İnşaat alanında yapılan törene Vali Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız,  il protokolü ile vatandaşlar katıldı.

Törende Vali Çiçek,  “Daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda ilimize ve ülkemize böyle bir eseri kazandırdıkları için öncelikle tüm esnafımıza, Esnaf Odaları Birliği Başkanımıza ve yönetimine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Ayrıca bu hayırlı günde böyle hayırlı bir tesisin temelini atıyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Sivil toplum dediğimiz esnaf odaları, vakıf, birlik ve derneklerin sosyal sorumluluk adı altında bu gibi yatırımları yapmaları bizi mutlu ediyor” diye konuştu. Güçlü toplum güçlü Türkiye için herkese görev düştüğünü hatırlatan Vali çiçek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Yaşlı, çocuk, engelli, genç demeden toplumun her kesiminde dayanışmayı sağlarsak güçlü oluruz. Birbirimizle el ele omuz omuza vererek dayanışmayı güçlendirmeliyiz. Güç; kimsesizlerin, yaşlıların, engellilerin, çocukların yanında olup onların elinden tutmaktır. Sadece ilgili kuruluşlar değil toplumun tüm kesiminin aynı şekilde dezavantajlı vatandaşlarımızın ellerinden tutması gerekmektedir. Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız ise yaptığı konuşmada “2005 yılında İl Özel İdaresi’nden ihale ile aldığımız arsa üzerine her biri yatak odası ve salondan oluşan 42 metrekarelik 112 aparttan oluşan Yaşlı Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yapılması kararını verdik. Kapalı spor salonu, yüzme havuzu, çarşı, pazar, kırkahvesi,  tenis kortu, toplantı ve konferans salonları bulunacak tesisimizin inşaatını 2017 Haziran ayında bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yaşlılarımızın toplumun en değerli şahsiyetleri olduğunu belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, “Muğla’mızda Yaşlılarımız için bakımevi fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi açılmasından büyük mutluluk duyuyoruz bu tesisin Muğla’mıza kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından heyet inşaat alanında Yaşlı Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temelini attı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*