Muğla Valisi Esengül Civelek, 2016-2017 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi nedeniyle Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulunu ziyaret etti.

 

Ziyaretinde Vali Civelek’e Vali Yardımcısı Rıza Dalan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci eşlik etti.

 

Okul girişinde çiçeklerle karşılanan Vali Civelek, burada yürütülen çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Okul Müdürü Nuri Can’dan bilgi aldı.

 

Sınıfları gezerek, öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Civelek, beraberindeki heyet ile birlikte Okul Yönetimi, Okul Aile Birliği Başkanı, Mahalle muhtarları ve öğretmenler ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.

 

Toplantı öncesinde yaptığı konuşmada birinci yarıyılın son derece başarılı, huzurlu ve güvenli bir ortamda geçirildiğini söyleyen Vali Civelek, güvenli eğitim uygulamasıyla emniyet ve jandarma sorumluluk bölgelerinde güvenli eğitim koordinasyonundan sorumlu personel görevlendirildiğini belirtti.

Vali Civelek “Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde servis araçlarıyla okullarına ulaşımının sağlanması, ihtiyaç duyulan okul kameralarının temin edilmesi, diğer taraftan da tüm paydaşlarla birlikte eğitimde kalitenin arttırılması, okullarımızdaki fiziki mekânların iyileştirilmesi konusunda ilimizde işbirliği, güç birliği içerisinde başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. İkinci yarıyılda da çalışmalarımız artarak devam edecektir” diye konuştu.

 

Vali Civelek ayrıca 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2. Döneminin öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, tüm eğitim camiasına başarılar diledi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*