Türkiye’de ve yurt dışı şubeleriyle ünlü dünya markaları arasında adını yazdıran, kadın giyiminde yarım asırdan fazla, 66 yıllık tecrübesiyle güven veren Faik Sönmez’in 38’inci  mağazası Marmaris’te açıldı.  700 modeli aşan koleksiyonu ile sonsuz seçenek imkanı sunan markanın Blue Port Alış Veriş Merkezinin birinci katındaki Marmaris zincirinin açılışına Belediye Başkanı Ali Acar, Yardımcısı Dursun Kaplan, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, CHP İlçe Yönetimi, İşletmeci Yılmaz Sertkaya, Mağaza Müdürü Cemile İblak, Bölge Müdürü Doğan Karslıgil, Mağazalar Koordinatörü Kadriye Türk, Satış Direktörü Hakan Meral,  işadamları, Vakıf Bank yöneticileri ile personelinin de aralarında bulunduğu seçkin davetli topluluğu katıldı. Açılış kurdelesini kesen Başkan Ali Acar, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı duruma rağmen, kalitesini ispatlamış bir markanın Marmaris’te mağaza açmasına vesile olanları kutladı. Bölge Müdürü Doğan Karslıgil, Faik Sönmez Giyim Mağaza sayısı Marmaris mağazası ile 38’e çıkardığını dikkat çekerek; “ Bayan mağazamızda açılışa özel yüzde 50 indirimlerimiz var. Bayanlara özel 38 bedenden 56 bedene kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz” dedi.İşletmecilerden Yılmaz Sertkaya, Faik Sönmez markası adı altında Marmaris’i yeni bir markayla tanıştırdıklarına dikkat çekerek; “Faik Sönmez marka ürünlerinin tüm koleksiyonların mağazamızda mevcut. Spor, klasik, abiye, çalışan bayanlara aksesuar, şal, çanta, mont ve kolye satışlarımızda var. Mağazamız haftanın 7 günü hizmet verecek” diye konuştu. (Ajans DORA)

 

 

FAİK SÖNMEZ

1950 yılında sipariş üzerine çalışmaya başlayan Faik Sönmez, kısa sürede İstanbul’un en aranılan kadın terzisi oluyor ve ısmarlama dikişten gelen prova ve kalıp bilgisini 1972 yılında aynı titizlikle konfeksiyona aktarıyor. 20 seneyi aşkın prova tecrübesiyle Türk kadınının ölçülerine uygun kalıplar hazırlayarak; kişiye özel tasarlanmış kadar rahat giysileri, özenli dikişi, kaliteli kumaşları ulaşılabilir fiyat anlayışı ile sunuyor. Faik Sönmez’de değişim 66 yıldır devam etse de, kalite anlayışımız hep aynı.

Faik Sönmez’de her sezon için çalışmalar bir yıl öncesinden başlıyor. Her sezon 35.000 çeşit kumaş inceleniyor, 1.000 çeşit kumaş detaylı olarak deneniyor ve her koleksiyonda yaklaşık 150 çeşit kumaş kullanılıyor.

Yılların tecrübesiyle oturmuş temel kalıplar, her cins kumaş için milimetrik olarak revize ediliyor. 6 ay öncesinden başlayarak 1000 civarında model numunesi dikiliyor ve elenerek 400 model hayata geçiriliyor. Giysiler uzun yıllar boyunca, Faik Sönmez ile çalışmış ve bu kurumda yetişmiş terziler tarafından dikiliyor. Tüm mağazalarımızdaki tadilat servisi, alınan giysinin bedene tam istenen şekilde oturmasını sağlıyor.

Tüm modellerimizde bu detayı göz önünde bulunduruyoruz. Her dönem klasik olabilecek giysilerimizde ‘şıklık’, ‘sadelik’, ‘detaya gösterilen özen’, özetle ‘kalite’ anlayışını ön planda tutuyoruz. Müşterilerimizin modayı kendilerine uyarlayıp, içinde kendilerini mutlu ve ‘trendy’ hissedebilecekleri, günün çizgilerini taşıyan modeller üretiyoruz.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*