16 Mayıs’ta Profilo Kısa Kulvar Şampiyonası ile başlayan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, 19 Mayıs’ta gerçekleşecek 5K Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu ile denizde devam edecek.

Türkiye ile birlikte dünyanın dört bir yanından sporcuyu ağırlayan ve 16 Mayıs’ta Profilo Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ile başlayan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, açılışından itibaren renkli görüntülere sahne oluyor.

Profilo, 18 Mayıs’a kadar devam edecek Kısa Kulvar Şampiyonası’nın ardından 19 Mayıs’ta yapılacak 5000 metre Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu’nu destekleyecek.

Masterlar Dünya Şampiyonu ve yüzme antrenörü Miriam Hierath ile yüzücü kızı Jill Hierath da Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu’nun açılışını gerçekleştirecek.

“Yüzme sporu ‘dayanıklılık’ kavramını fazlasıyla barındıran bir spor”

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na bu yıl, bir kez daha destek vermekten mutlu olduklarını dile getiren Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin “Yüzme sporunda kuvvet ve kondisyon kadar dayanıklı olmak da bir o kadar önemli.  Biz de Profilo olarak aynı bakış açısı ve ‘Dayanıklılık’ iddiamız ile bu yıl da Aquamasters’ın ve yüzme sporuna gönül vermiş sporcularımızın yanında olmaktan çok mutluyuz” dedi. Seçkin; Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu’nun   19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirileceğini de vurgulayarak: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi önemli bir günde, dünya çapında yüzme tutkunlarının bir arada olduğu ve aynı amaç için gayret gösterdikleri bu organizasyonun bir parçası olarak böylesi özel bir günü kutlamak bizim için çok onur verici” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*