14 yaşında ilk romanını yazarak Türkiye’nin en genç yazarı unvanını elde eden  Beyza Günay 2.kitabı Cehennem Vadisi için Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde imza günü düzenledi. Günay, yeni kitabını sevenlerine tanıtırken, kitabın içeriğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 3. kitabının da yolda olduğunu ve yaz sonunda çıkacağının müjdesini verdi. “Yeni kitabımın konusu,  2050 yılında geçiyor. Yeni bir gezegen keşfediliyor ve dünyada ki uzay üsleri de araştırma yapmak için bu gezegene gidiyorlar” dedi. Yaşı ilerledikçe yazarlık konusunda çeşitliliğe gittiğini ve farklı tarzlara yöneldiğini belirten Günay, “ ben yazarlığa başladığım da 11 yaşındaydım. O zamanlar fantastik kitaplar okuyordum. Klasik tarza ilgim yoktu, şimdi ise bu değişiyor ve klasik tarz kitaplar okumaya başladım. Artık gerçeğe yönelik kitaplar yazmaya başlayacağım “ dedi.

En genç yazar olma unvanını taşıyan Beyza Günay, kendisi gibi olmak isteyen gençlere “ bence herkes yazar olabilir. Ben ilkokul 4. sınıftan beri kitap okuyorum. Bu yolu izleyerek kendilerini yazarlık konusunda geliştirebilirler. Benim yaşımdan daha fazla yazar çıkabileceğine inanıyorum. Çünkü biz gençlerin hayal dünyası daha geniş oluyor” dedi.

Beyza Günay 1999 İzmir doğumlu. İlkokulu Bozburun’da tamamladı. Birçok sanat dalında faaliyetler gösterdi, resim dalında plaketler, kemanda başarı ödülleri, küçük hikayelerde okul plaketleri kazandı.Günay, bu genç yaşında Marmaris Kaymakamlığı, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından birçok kez ödüllendirildi. Cehennem Vadisi isimli ikinci kitabının imza gününe gelen Biyoloji Öğretmeni Cevat İsmail Totsöz’ün kitabı imzalatmasının ise kendisine büyük ödül olduğunu ve çok duygulandığını söyledi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*