Kısa adı TFSF olan Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun 9’ncu Olağan Genel Kurulunda başkanlığa Adanalı fotoğraf sanatçısı Dr. Sefa Ulukan getirilirken Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği (MAFOD) Başkanı M. Koray Ürkmez kurul üyesi oldu. Yeni Yönetim Kurulu üyeleri ve Türkiye’nin 35 ilinden 62 üye derneğin temsilcileri Dr. Sefa Ulukan başkanlığında 25 Mayıs’ta Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.Dr. Sefa Ulukan Anıtkabir şeref defterine Türk fotoğraf sanatçıları adına şunları yazdı:

“Ulu Önder Atatürk,Bugün, silah arkadaşlarınla kurduğun Türkiye Cumhuriyetinin dört bir köşesinden gelen fotoğraf sanatçıları ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Yönetim Kurulu olarak huzurundayız.
Seni her geçen gün daha iyi anlıyor ve artan bir özlemle anıyoruz.
Her konuda olduğu gibi Sanat konusundaki yol göstericiliğin bizim ışığımız olacaktır.
Emanet ettiğin Devrimlerin ve Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olacağız.
Huzur içinde uyu Atam.
Dr. Sefa Ulukan
TFSF YK Başkanı”

5 BİN ÜYELİ DERNEK
Türkiye’nin Edirne’den Erzurum’a kadar 35 iline dağılmış 62 fotoğraf sanatı derneğinin bir çatı kuruluşu olarak 2003 yılında kurulan Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu 16 yıllık sürede 5 bin kişilik bir yapıya ulaştı. TFSF Başkanı Dr. Sefa Ulukan yaptığı açıklamada;

“TFSF, Türkiye’de fotoğrafa olan ilginin bu sanata yakışır tarzda yürütülmesinde ve örgütlenmesinde, sanatçıların hak ve hukuklarının gözetilmesinde rol aldığını, ortak projelerle Türkiye içinde ve dışında aktif çalışmalar sağlayan bir kurum olduğunu, uluslararası alanda da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden çalışmalar organize edeceklerini söyledi. TFSF yönetimi olarak üye olan ve olmayan tüm fotoğraf derneklerine yönelik yeni çalışmalar, ortak etkinlikler planlandığını ve bunların en kısa zamanda hayata geçirileceğini vurguladı. Ulukan, sanat dallarında örgütlenmenin hakların aranmasında bir güç birliği yaratarak çözüme daha süratle ulaşma imkanı tanıdığını belirtti.

Yapılan Genel Kurulda en az iki yıl süreyle görev alacak Yönetim ve Denetim Kurulları üyelerinin seçildiği TFSF’nin ilk toplantısında ise yeni Yönetim Kurulu içinde görev dağılımı gerçekleşti. Bu sonuca göre TFSF Yönetim Kurulunda görev alan kişiler ve bağlı oldukları il ve dernekler şöyledir:

YÖNETİM KURULU
Başkan : Dr.Sefa Ulukan – ADANA- (FOTOGRAFYA),  Başkan Yardımcısı : Serdar İyiiz – EDİRNE- (EFOD) (Örgütlenmeden sorumlu), Başkan Yardımcısı : Abdullah Sezgin- SAMSUN -(SAMFAD) (Eğitimden sorumlu), Genel Sekreter : Yrd.Doç.Duygu Nazire Kaşıkcı – ANKARA – (FSK), Sayman : Cengiz Han Günesen – KOCAELİ – (KASK), Üyeler: Deniz Aydemir – MUĞLA – (MUFSAT), Prof. Dr. Erol Özer – MERSİN – (MFD), M. Koray Ürkmez – MARMARİS – (MARFOD), Murat Berkyürek – ANKARA- (AFSAD), Ozan Kalendergil  – GAZİANTEP –  (GAFSAD), Tülay Emek – İSTANBUL  – (BEYFOTODER)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*