Marmaris’te Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yılı düzenlenen törenle kutlandı.

Havaların yağışlı olması nedeniyle Atatürk Meydanı’nda yapılması planlanan tören Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde yapıldı. Törene Kaymakam Celalettin Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Tan, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Emniyet Müdürü Metin Ercan, diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını Kaymakam Celalettin Yüksel yaptı. Emniyet mensuplarının kuruluş yıldönümünü kutlayan Yüksel, “Emniyet Teşkilatımız ülkemizin en köklü kuruluşlarından birisidir. Teşkilatımızın en önemli görevi yurtiçinde dirlik, düzenini ve güvenliğini sağlamak, kanun hakimiyetini temin etmektir. Teşkilatımız yedi yirmi dört görev başında olan nadir kuruluşlarımızdan biridir. Tatil, bayramı, gece ve gündüz demeden fedakarca görevlerini yerine getirmektedirler. Teşkilatımızda görev başında şehit olan mensuplarını ve en son 15 Temmuz şehidimiz, kadrolu personelimiz Nedip Cengiz Eker’i de rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Emniyet Müdürü Metin Ercan yaptı. Teşkilatın görev başındayken hayatını kaybeden şehitlerini rahmetle anan Ercan, “öncelikle burada teşkilatımızın 174 .Kuruluş yıldönümünü kutlama vesilesi ile toplanmış bulunmaktayız. Bu önemli günümüzde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize şahsım ve teşkilatım adına saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Emniyet Teşkilatı olarak toplumda huzur ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli görevleri üstlenmiş bulunmaktayız. Şanla, şerefle yazdığı 173 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, 174’üncü kuruluş yılına girerken suç ve suçlularla mücadele sırasında gücünü halktan ve kanunlardan alarak gece gündüz demeden büyük bir fedakarlıkla görevini ifa etmektedir. Değerli meslektaşlarım her zaman ve her ortamda sizlere söylediğimiz gibi suçtan zarar gören ve sizlerden yardım isteyen kişilerin sizlerin aile fertleriniz olduğunu farz ederek onlara nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de öyle davranmalısınız ki teşkilatımızın başarısını ilçemizin huzur ve güvenliğini daha üst seviyeye çıkarabilelim. 15 Temmuz’da Marmaris’te dik ve kararlı duruşu şehitleri ve gazileri ile Türkiye’ye örnek olmuş tarih sayfalarında yerini almış bir teşkilatın polis müdürü olmanın haklı gururunu sizler sayesinde yaşıyorum.  Bu toprakları bizlere vatan kılan ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi minnetle anıyor ve onların izinde olduğumuzu ifade ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, polis konulu şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Etkinlik sonunda Türk Polis teşkilatı Marmaris İlçe Emniyet Müdürü, Kaymakam Celalettin Yüksel eşliğinde pasta kesildi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*