İzmir’de 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve birçok ülke ve kentin buluştuğu “Travel Turkey” fuarında Marmaris’ten birçok otel ve firma katıldı. Marmaris Ticaret Odası (MTO) da Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) sağladığı destekle  ilçenin yanısıra yöresel ürünlerinin tanıtımı için stant açtı.

İlk gününden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan fuarda, GEKA’ya ayrılan alanda bulunan stantta Marmaris’in doğal zenginlikleri ve güzelliklerini gözler önüne seren tanıtım materyallerinin vardı. MTO’nun standında sosyal proje olan Bal Evi’nin ürünlerinden çam balı, çam kolonyası ve şeker yerine bal kullanılarak üretilen lokum da yer aldı. MTO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal, Başkan Yardımcısı Mutlu Ayhan ve Genel Sekreteri Taşkın Baykara da, ilk gün fuar alanında hazır bulundu. Başkan Mehmet Baysal, aralarında “Travel Turkey”in partner ülkesi Kosova ve Yunanistan adalarının bulunduğu bir çok tatil bölgelerinin standlarını gezerek incelemeler, yerel yöneticiler ve turizmciler ile fikir alışverişi yaptı. Başkan Baysal, Marmaris’in markalaşması adına yürüttükleri tanıtım faaliyetlerini titizlikle sürdürmeye çalıştıklarını dile getirmesinin ardından Vali Yardımcısı Kamil Köten ile birlikte Muğla menşeli diğer stantları ziyaret etti.

Marmaris Bal Evi Müdürü Yılmaz Yorulmaz ve Genel Sekreter Mehmet Erğücü ise 4 gün boyunca süren fuarda ilçeyi ve ürünleri tanıtmak adına görev yaptı. Yılmaz Yorulmaz ile Mehmet Erğücü, temas ve izlenimlerini hergün sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaştı. Rota Marmaris tanıtım filminin de dev ekrandan gösterildiği stantta ziyaretçilere ikram edilen lokum ve kolonya büyük ilgi gördü. İç pazarın sektör temsilcileri ve bölge müdürleri ile (ETS Tur, tatilbudur. com, Jolly tour tatilvitrini. com, butikoteller.com) ikili görüşmeler yapıldı. Görüşmelerin tüm detayları ve fuar hakkındaki tüm verilerin önümüzdeki günlerde Oda tarafından rapor olarak yayınlanacağı açıklandı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*