Marmaris yaşayanları Marmaris Kitap Günleri’nin ardından yeni bir etkinlikle buluşacak. “Marmaris Belediyesi 3. Tiyatro Günleri” kapsamında tiyatronun birbirinden seçkin eserleri ve sanatçıları tiyatroseverlerin huzurunda olacak.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Marmaris Belediyesi ve Akademi Garaj işbirliğiyle düzenlenen Marmaris Tiyatro Günleri 15 – 19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. “Tiyatro İyidir!” sloganıyla yola çıkılan etkinlik kapsamında bu yıl 5 oyun sanat dostlarıyla buluşacak. İlk olarak 15 Mart Salı akşamı tiyatronun usta isimleri Rutkay Aziz ve Taner Barlas, Ümit Denizer tarafından kaleme alınan “Adalet, Sizsiniz” adlı oyunla sahnede olacak. Oyun öncesinde ise Rutkay Aziz bir söyleşiyle Kültür ve Sanat Evi’nin konuğu olacak. 16 Mart Çarşamba akşamı Akademi Garaj Oyuncuları tarafından “Elimizden Geldiğince, Dilimizin Döndüğünce” adlı oyun sahnelenecek. 17 Mart Perşembe usta tiyatrocu Günay Karacaoğlu “Basit Bir Ev Kazası” adlı oyunla Marmarislilerle buluşacak. 18 Mart Cuma yine Akademi Garaj oyuncuları tarafından “Deli Kadın Hikayeleri” sahneye konulacak. Son olarak 19 Mart Cumartesi günü Tiyatro 1112 Garaj oyuncuları “Puro ile Leyla” ile sahnede olacak. Sanatçılar Umut Toprak ve Aylin Saraç da hafta boyunca oyunculuk ve hikaye kurgulama konusunda atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Tüm oyunlar saat 20.00’de Çok Amaçlı Salon’da sahnelenirken, atöyle çalışmaları ve Rutkay Aziz söyleşisi ise Kültür ve Sanat Evi’nde saat 17.00’da düzenlenecek.

Oyunları izlemek isteyen Marmaris yaşayanları için çok önemli bir detay; Çok Amaçlı Salon’un kapasitesinin aşılmaması için salona davetiyesiz giriş yapılamayacak. Davetiyeler her oyun için Kültür ve Sanat Evi Akademi Garaj’dan ücretsiz alınabilecek.

 

8 MART’A ÖZEL YÜRÜYÜŞ, SERGİ, TİYATRO
Marmaris Kadınlar Günü’nde renkli etkinliklere sahne oldu. Öğle saatlerinde Kent Konseyi tarafından düzenlenen çelenk sunum töreninin ardından saat 17.30’da da Marmaris Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları tarafından yürüyüş düzenlendi. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda son bulan yürüyüşe çok sayıda kadın ellerinde dövizlerle katılırken, kadın haklarına duyarlı erkeklerden de destek vardı. Yürüyüş sonunda Belediye Meclis üyesi Arzu Girginç bir konuşma yaparak, kadınların yeniden yaratma ve değiştirme gücüne fazlasıyla sahip olduklarını söyledi. Yürüyüşte yer alan erkek katılımcılara da teşekkür eden Girginç, sözlerini “Yer yerinden oynardı kadınlar özgür olsaydı” diyerek tamamladı.
8 Mart etkinlikleri Çok Amaçlı Salon’da Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği tarafından açılan “İçinde Kadın Olsun” sergisi ve akademi Garaj tarafından sergilenen “Deli Kadın Hikayeleri” adlı tiyatro oyunuyla devam etti.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*