Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş., Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı iş birliğinde düzenlenen fotoğraf yarışmaları kapsamında son 5 yılın en iyi karelerini bir araya getiren ‘’En İyi Kareler’’ sergisinin ilk ayağı Hilltown AVM’ de gerçekleştirildi.

Rönesans Gayrimenkul, “Gülümseten Kareler”, “Dostluk Kareleri”“Çocuk Hakları”, “Hayvan Hakları” ve son olarak “Sevgi Kareleri” konulu yarışmalarda yer alan binlerce eser arasından bir seçki yaparak öne çıkan eserleri bir araya getirdi. En iyi eserlerin sergilendiği “En İyi Kareler” fotoğraf sergisinin açılışı Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı ve Demsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Demet Sabancı Çetindoğan ile Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak’ın katılımlarıyla Hilltown AVM’ de gerçekleştirildi.

‘’En İyi Kareler’’ Sevgi ve Barış Dolu Bir Dünya için Umut Işığı Olacak

“En iyi Kareler” sergisi açılış konuşmasını yapan Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa “Son 5 yılda, hep birlikte önemli konuları ele alarak birçok yüreğe ve akla dokunmayı başardık. Bugün, dünyanın çeşitli yerlerine insanları mutsuz eden binlerce konu varken, biz onlara mutlu, umutlu, sevgi dolu, barış dolu bir dünyaya ulaşmanın yollarını hatırlattık. Yarışmalarımıza 15.000 yetişkin ve 100 farklı okuldan 10.000 genç katılım sağladı. Onların sayesinde bu güzel mesajlar fotoğraf karelerine taşındı. Bu projeye katkılarından dolayı Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş ’ye, Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz“ dedi.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı, Demet Sabancı Çetindoğan ise açılış konuşmasında, “Dernek olarak 15 yıldır Türkiye genelinde yarışmalar, atölyeler ve sanatsal aktiviteler yaparak çocuklarımızın çok yönlü yetişmesi, sahip oldukları yetenekleri keşfetmeleri ve geliştirmeleri için çalışıyoruz. Bugün ise burada, son 5 yılın “En İyi Kareler ”ini bir arada görmek için toplandık. Bu serginin İstanbul’da üç farklı yerde ayrıca Samsun, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, İzmir, Ankara ve benim şehrim olan Adana’da sergilenerek bir çok kişiye ulaşacağı için mutluyuz. Projenin gerçekleşmesinde katkısı olan Rönesans Gayrimenkul A.Ş ve Fotoğraf Sanatı Portalı’ na teşekkür ediyoruz” dedi.

2018’in yarışma teması “Sanat Kareleri”

RönesansYaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya olarak bu sene altıncısı düzenlenen yarışmanın teması “Sanat Kareleri” olarak belirlendi. Rönesans Gayrimenkul Yatırım bünyesindeki OptimumPiazzaKozzy ve Hilltown Alışveriş Merkezleri ile Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya iş birliği ile bu yıl 6.’sının gerçekleştirileceği fotoğraf yarışmasının son katılım tarihi 20 Nisan 2018. Yarışmanın sonunda da farklı kategorilerdeki tam 69 eser sahibi, toplamda 22 bin 650 TL ’lik ödülün sahibi olacak.

Şehir Şehir Sergilenecek

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş bünyesinde yer alan AVM’ lerin bulunduğu farklı şehirlerde AVM’ ler içerisinde gerçekleştirilecek olan ‘’En İyi Kareler’’ sergi programı 10 Ocak’ta başlayıp, 13 Mayıs’ da son bulacaktır.

Sergi Takvimi:

10 Ocak – 21 Ocak Hilltown

24 Ocak – 04 Şubat Kozzy

07 Şubat – 18 Şubat İstanbul Optimum

21 Şubat – 04 Mart Ankara Optimum

07 Mart – 18 Mart İzmir Optimum

21 Mart – 01 Nisan Adana Optimum

04 Nisan – 15 Nisan Şanlıurfa Piazza

18 Nisan – 29 Nisan Kahramanmaraş Piazza

02 Mayıs – 13 Mayıs Samsun Piazza

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*