Öğretmenler Günü  dolayısıyla Marmaris’te gerçekleştirilen programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, “Bir sevdadır öğretmen olmak” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü, Marmaris Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Muğla Vali Yardımcısı ve Marmaris Kaymakam vekili Mehmet Suphi Olcay, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Köksal, Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Nuh Mete Hatipoğlu, kamu kurumu amirleri, siyasi parti temsilcileri ve öğretmenlerin katıldığı tören, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 24 Kasım mesajı okunarak alandakilerle paylaşıldı. İlçede görev yapan ‘en genç’ öğretmenlerden Murat Bulut, kürsüdeki konuşmasında, mesleklerinin aynı zamanda bir hayat anlayışı olduğunu kavradıklarını, sorumluluklarının farkında olduklarını vurguladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan da kutsal bir görevi sürdürdüklerini kaydettiği öğretmenlerin koronavirüs dönemindeki çabalarının da herkes tarafından takdirle karşılandığını ifade etti.

ÖĞRETMEN OLMAK BİR SEVDADIR

Aldoğan, konuşmasının  sonunda ‘öğretmen’i şu sözlerle tarif etti: Bir sevdadır öğretmen olmak. Başka ne ile açıklanabilir verdikçe çoğalmak. Çoğaldıkça yaşamı kucaklamak. Bilgiye susamış binlerce, on binlerce çocuğa rehber olup, yolunu açmak başka neyin karşılığıdır? Tek bir sözcükle anlatabiliriz bütün bunları. Bir tek sözcük bizi geleceğe çevirir. O da öğretmen.”

GENÇ ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ

Aldoğan’ın konuşmasından sonra göreve yeni başlayan öğretmenler, Atatürk Anıtı önünde, ellerini Türk Bayrağı’nın üzerine koyarak meslek yemini etti.

Törenin ardından katılımcılar, günün anısına bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*