Siz de yaşamınızı  sosyal medya üzerinden yaşayıp bunu itiraf etmeyenlerden miniz? Yediğinizi, içtiğinizi, gezdiğinizi an be an paylaştığınız halde bu gerçeği kabul etmeyenlerden misiz?

Siz. Evet siz! Daha geçen gün az öncesinde eşinizle münakaşa ettiğiniz halde, iki dakika sonra el ele bir pozunuzu yayınlamadınız mı ‘’aşkito’’ nuzla!

Üstelik artık sadece bir fotoğraf paylaşmaktan da öte geçer olduk. Filtre kullanıyoruz, emoji ekliyoruz, çiçek böcekle süslüyoruz. Tam bir tiyatro sergiliyoruz. Hikaye, reji, sahne, dekor, hepsi biz!

Peki, siz bunları yapıyorken inanıyor musunuz diğerlerinin paylaştıklarına? Ya diğerleri? Onlar size inanıyorlar mı sizce?

Durum sandığın gibi değil.

Elinde içkisiyle poz veren herkesin hoşça vakit geçirdiğini, dostları ile birlikte çektirdiği fotoğraflarını gördüğün herkesin çok şey paylaşıp mutlu olduğunu ya da çocuğu ile her poz verenin iyi bir ebeveyn olduğunu mu sanıyorsun? Alışverişteki resmine bakılırsa sanırsın dünyaları alıyor, sanki her akşam bir mekanda yemek yiyor. Yok canım öyle sanma.. (bunu da en çok biz magazinciler biliriz, laf aramızda)

O da üzülüyor, o da yalnız kalıyor, o da ihanete uğruyor… Belki her gördüğünü o da almıyor ama öyle yansıtıyor, kendini öyle görmek istiyor. Değiştiremediği gerçeklerini sanal olarak değiştiriyor, anı gerçeklerle oynuyor, makyajlıyor, filtre kullanıyor, rötuşluyor.

Kendini olduğundan farklı gösterme çabası bu çağın en yaygın hastalığı. Artık bilimsel olarak da tanısı kondu. Ancak kimse hastalığını kabul etmiyor. Kendini olduğu gibi kabul edemediği gibi olamadığını da sahipleniyor.

Bilin ki kendi gerçeklerimizden uzaklaştıkça zaten inandırıcılığımız da kalmıyor. Hepimiz aslında oyunu görüyoruz ve biliyoruz içten içe…

Kadın, erkek, siyah, beyaz, görünüşleri veya diğer özellikleri ne olursa olsun, bu sanal kişiler aramızda yaşıyor. Bundan emin olabilirsiniz.

Şimdi bu psikolojik hastalıktan kurtulmak için çok uygun bir zaman. Aniden veya yavaş yavaş… Artık hangisi bünyemize uygunsa kurtulalım bu kendimizi paylaşma hastalığımızdan. Neler yaşadığınız veya yaşamadığınız bırakın gizli ve diğerlerinin hayal gücüne kalsın. Azıcık gizem iyidir 🙂

Hepimizin dışarıda vakit geçirdiği, her aktıviteye olanak sağlayan bir mevsimi yaşıyoruz. Gelin önümüzdeki günlerde ne tür etkinlikler bizi bekliyor neler yapabiliriz bakalım;

Önce telefonu bırakın ve ŞamataPlus okuyun.

Bu yaz birbirinden ünlü mekanlar açıldı. Her biri dekoru, konsepti ve mutfağı ile oldukça iddialı. Bigboss sezona ünlü konserler ile başladı, mutfağında ise Erkan Şekerci ile oldukça iddialı. Icon Beach’in nefes kesen partilerinden renkli görüntüler topladık. Marmaris’in ilk Beach Club’ı Palace Beach Club, gecesiyle gündüzüyle görkemli partilere ev sahipliği yapıyor. Barlar sokağının kaliteli eğlence mekanı Club Alem ise açık hava sahnesi ile haftanın her günü sevilen sanatçıları hayranları ile buluşturuyor.

Hepsi elinizdeki bu derginin ilerleyen sayfalarında…

Etkinliklerle dolu bir ayı karşılıyoruz. Dergimizin basıldığı bu günlerde Amfi Tiyatro BKM ile ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’ diyecek. Bol kahkahalı bir gece olacağı şimdiden belli. Tüm biletlerin tükenmesi de ayrıca sevindirici. 23 Ağustos’ta Cem Adrian Club Alem Açık Hava sahnesinde olacak. 31 Ağustos’ta Yıldız Tilbe Konseri ise Amfi Tiyatroda büyük heyecanla bekleniyor. Yaklaşan bayram nedeniyle de şehirde büyük hazırlıklar başladı.

Bu dergide durumlar tam da yansıttığımız gibi

Marmaris heyecanlı bir yaz yaşıyor. En güzeli de yaz daha bitmedi ve bu heyecan yaz sonuna kadar devam edecek.

Dünyanın gözü Marmaris’te olacak

Marmaris 2019 Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. 12-15 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Dünya Ralli Şampiyonası’nın nefes kesen görüntüleri 155 ülkede yayınlanacak. Bu heyecana ortak olmak için izleyici parkurlarına bayraklarınızı alın gelin.

Ve hayatın her anını kendiniz için doya doya yaşayın kim ne derse desin.

Birileri de illa bir şey demesin, Like’lamasın, izlemesin, bırakın görmesin.

Yaz aylarının tadı dostlarla çıkar.

Yanınızda gerçek dostlarınız, sevdikleriniz olsun. Bu bayramı tüm doğallığınızla, mutlulukla yaşayın.

İyi Bayramlar.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*