Marmaris’te yerel seçimlerin sorunsuz ve seviyeli bir şekilde yürütülmesinde üç adayın da büyük katkıları olmuştu. Seçim sonuçlarının resmiyet kazanmasından sonra Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı ve üç dönem Marmaris Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Acar açıklama yaptı.

Marmaris’te yerel seçimlerin sorunsuz ve seviyeli bir şekilde yürütülmesinde üç adayın da büyük katkıları olmuştu. Seçim sonuçlarının resmiyet kazanmasından sonra Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı ve üç dönem Marmaris Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Acar açıklama yaptı.

Cumhur İttifakının Adayı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı açıklamasında, “Adaylığımızın açıklandığı günden bu yana 90 gündür sahada gerekli çalışmaları yaptık. Marmaris’in geleceği için, kendi düşüncelerimizi ve hayallerimizi anlattık. Bu konuda halkımızla bütünleştik ve projelerimizi 3 boyutlu olarak çizdik. Marmaris’le ilgili bütün hissettiklerimizi ortaya koyduk. Bütün bunları yaparken nezaket çerçevesinde bir seçim kampanyası yürüttük. Hiç bir adayın şahsına, kişiliğine, karakterine herhangi bir söz söylemeden sadece yapacaklarımızı anlattık. Bu süreçte bize destek olan bütün seçmenlerimize teşekkür ederiz. Sonuç itibarı ile demokrasinin gereği olarak biz, çıkan sonuca saygı duyuyoruz. Bugün Marmaris’e seçilen başkan, Marmaris’in yaşayanı olarak, bizim de başkanımızdır. Kendilerine görevi boyunca başarılar diliyoruz. Kazanan adaya önümüzdeki 5 yıl boyunca çalışmalarını bizim de hayallerimizden örnek alabilecekleri şekilde yol yürümelerini talep ederiz. Her şeyin en doğrusunu bilen halkımıza güvenimiz sonsuzdur, bizim tek istediğimiz şey daha yaşanabilir ve daha güzel bir Marmaris’tir. Bize bu süreçte destek veren teşkilatımıza, bizimle beraber çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza, aileme ve tüm sevenlerime teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi

Demokratik Sol Parti Adayı Ali Acar ise yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Değerli Marmaris halkı, ‘Önce Marmaris’ diyerek çıktığımız bu yolda iki ay gibi kısa bir sürede seçim çalışmamızı tamamladık. Bana seçim kampanyam boyunca destek veren ekibime, halkımıza ve aileme çok teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarımızın ülkemiz ve memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Daha önce de sizlerle paylaştığım üzere, Marmaris gibi Dünya’nın ayrıcalıklı bu cennet köşesinde 15 yıl boyunca Belediye Başkanlığı yapma onurunu yaşadım. Belediye Başkanlığım boyunca , halkımızdan emanet aldığım bu görevin, kutsal bir iş olduğunu aklımdan bir an olsun çıkarmadım. Marmaris Belediyesi göreve ilk başladığım günden bu yana kendi evimden daha fazla önem verdiğim bir “yuva” oldu. Ben ve ekibim, değerli ilçe yaşayanlarının da destekleriyle Marmaris’i 15 yılda, örnek bir Avrupa kenti yaptık. Marmaris artık sadece Türkiye’de değil, Dünya’da kabul ve talep gören, bir turizm kenti oldu. Görev sürem boyunca, benimle birlikte Marmaris aşkıyla çalışan belediye personeline bir kez daha teşekkürü borç bilirim. 15 yıllık görev sürem boyunca, her türlü çıkar odaklarına karşı mücadele ettim, siyasal baskılara göğüs gerdim, öyle zamanlar oldu ki Marmaris’in menfaatleri için yakınlarımla ve partililerimle karşı karşıya geldim. Bütün bunları yaparken tek bir hedefim vardı; o da bana emanet edilen Marmaris’i koruyup kollamak. 3 Bin’den fazla inceleme geçirdim. Bu incelemelerin hepsinden ben ve personelim alnının akıyla çıktı. Onurlu ve dürüst bir yönetim anlayışıyla görev yaptım. Marmaris’in çıkarlarını koruduğum için istenmeyen adam oldum. Yıllardır gönül verdiğim partimizden koparttılar. Ancak, bizi memleket sevdamızdan kopartamadılar. Marmaris için her zaman daha iyisini istedim, isteyeceğim. Saygıdeğer Marmaris halkına, 15 yıl memleketime hizmet etme göreviyle beni onurlandırdıkları için şükranlarımı sunuyorum. Bu görevi onurumla yerime getirmenin mutluluğunu her zaman yaşadım, bundan sonra da yaşayacağım. Saygılarımla. Hoşça kalın.” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*