Ocak ayı içinde dikkatli yönetmemiz gereken bir haftaya giriyoruz. Hint Astrolojisine göre Güneş Oğlak burcunda ve Satürn’den görünüm almaya başladı. Satürn ise “Gandanta” dediğimiz bir noktada ilerlemekte. Yalnızlık duygusunun arttığı, içsel olarak kendimizi korumasız ve gergin hissettiğimiz bir süreçteyiz.

 

Gökyüzünde Kala Sarpa etkin ve hafta boyunca enerjiler gerilimli bir alanda ilerleyecek. Öncelikle Satürn bu hafta Gandanta yani düğüm noktasının en dip alanına ulaşmış oluyor ki bu etki yaşlı ve zorlayıcı gezegenin enerjisinin en hassas olduğu süreçtir. Ele aldıklarınızda aksiliklere, yeniden düzenlemek zorunda kalmaya mecbur kalabilirsiniz.

 

Öte yandan ülkemiz açısından bilhassa Salı gününden itibaren çok hassas bir döngüyü deneyimleyeceğiz ki bu süreç Şubat ayına kadar etkisini göstermeye devam edecek. Bu hafta bilhassa 19-20 ve 21 Ocak günleri adeta kırmızı alarm vermekte. Bu günler içinde özellikle 19 Ocak Perşembe bu haftanın hatta ayın en hassas günlerinden bir tanesi olmaya ciddi aday.

 

19 Ocak öğle saatlerine önemli iş ve beklentilerinizi denk getirmemeye çalışın. 19 Ocakla başlayan döngüde ülke gündemi açısından hareketli zamanlar yaşayabilmemiz bir yana ekonomi ve piyasalarda dalgalanma, terör bağlantılı saldırılar, dış ilişkilerde ani gelişebilecek gergin bir olay, halkı ve çalışan kesimi ilgilendirebilecek gelişmeler, ancak en fazla da açık düşmanlar alanımız açısından büyük bir gerilim var. Ülke haritasında açık düşmanlar alanında gerçekleşecek zorlayıcı geçişler, saldırırlara, olaylara, manipülasyonlara neden olabilir ki bu hafta hizmet alanları, hastaneler, okullar, üniversiteler, eğlence merkezleri adına saldırı veya sorunlara çok açık bir süreçten geçmekteyiz.

 

Bireysel hayatlarımızda enerjimizin düşük olması, bir konu veya duruma disipline olmakta zorlanmak, ani ve fevri tepkiler vermek söz konusu. Duygusal konularda hassasiyetler bu hafta da devam edeceği için ilişkilerinizde dikkatli olmak, diyaloglarınıza özen göstermek yerinde olur.

 

Bu haftayı yönetirken acele işe şeytan karışırı aklınızda tutmaya çalışın ve bilhassa 19 Ocak Perşembe ve 20 Ocak Cuma günlerin önemli iş ve girişimlerinizi denk getirmemeye çalışın.

 

Perşembe günü duygusal konularda haftanın en hassas etkisine sahip gün diyebilirim. Yeni biri ile tanışma ve benzeri bir planınız varsa, bu durumu Perşembe günü yapmaktan kaçınmak yerinde olacaktır.  Perşembe gökyüzünde düzgün çalışan gezegen Ay da dahil neredeyse yok gibi. Bu tip dönemlerde önemli başlangıçlar destek görmez.

 

Cuma günü ise Mars burç değiştiriyor ve Balık burcuna geçerken Cuma ve Cumartesi derecesel olarak çok zayıf ve gergin çalışıyor. Bu hafta Pazar gününden önce etkiler dengeye geçecek gibi durmuyor. Tüm bunların yanında Merkür de Güneş ve Satürn arasında sıkışırken, iletişim ve haber almayla ilgili sorunlar da yaşanabilir. Velhasıl bu hafta önemli ve karışık işleri çözmek veya ele almak için acele etmeyin. Sözler vermemeye çalışın zira koşullar değişime açık olacağı için yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Size verilen sözlerde ise alternatifleri cepte tutmakta fayda var. Başkalarına güvenerek hareket etmek için şartlar çok rahat değil. Duygusal açıdan hassas bir hafta olacak ki eşiniz veya partnerinizle ilişkilerinize özen göstermek geriyor. Kavga etmek, fikirlerinizi ısrarla savunmak, şartları zorlayarak bir şeyi elde etme çalışmak için enerjiler uygun değil. Kendi haline bırakıp, daha çok gözlemlememiz gereken bir hafta geçireceğiz.

 

Burçlar açısından bakacak olursak,

 

Bu hafta ilişkiler ve aşk alanında dikkatli olması gereken burçlar; Aslan, Başak, Kova, Boğa ve Terazi burçları veya yükselenler…

Maddi konular ve parasal açıdan; Oğlak, Koç, Terazi, Başak, Akrep ve Balık burçları veya yükselenleri bu burçlarda olanlar haftayı iyi yönetmeniz doğru olacaktır. Riskli adımlar atmayın.

İç sıkıntılar, gerginlikler açısından; Aslan, Kova, Balık,Yengeç, Akrep, İkizler ve Yay burçları veya yükselenleri bu burçlarda olanlar. Her şeyi kafanıza takmadan, esnek olmaya gayret etmek yerinde olacaktır ve kendinize zaman ayırmaya özen göstermelisiniz.

Gönlünüzce bir hafta geçirmeniz dileklerimle.

 

Astrolog Şebnem Ekşib

 

16 Ocak 2017

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*