Sanatını Bursa’dan Marmaris’e Taşıdı

0
308

Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi, Nurhan Tamer Köse’nin 4. kişisel sergisine ev sahipliği yaptı. Serginin açılış konuşmasını Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilay Uçar yaptı.

Uçar, “Bana bu sunumu yapma teklifi geldiğinde çok etkilendim birçok yerde, birçok sunum yapan ben gerçekten bu anlamda heyecanlandım. Bu serginin mimarı Sayın Nurhan Tamer Köse’nin resme başlamasına vesile olan çok önemli bir hikâyesi vardı. Bu beni çok etkiledi ve duygulandırdı.2000 yıllarında emekli olduktan sonra hiç sevmediğimiz, kapımızı çalmasını hiç istemediğimiz bir davetsiz misafir çalmıştı O’nun kapısını. O davetsiz misafirin adı kanser idi. O “Meme Kanseri” olmuştu. Ama kendisini kapatmadı, yılmadı, küsmedi hayata, umudunu yitirmedi hiç. Aksine bu dönem içerisinde kendine ve hayata dair farkındalıklar yaratmak istedi. Resim de bunlardan biriydi. Bursa’da Busmek Halk Eğitim-NG Sanat Evi’yle de bu dönemde tanıştı. Resim çalışmalarına burada başladı. Bu güzel resim serginin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum ” dedi.

Konuşmanın ardından Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Köksal, Ressam Nurhan Tamer Köse’ye teşekkür belgesini verdi.

Nurhan Tamer Köse kimdir?

1955 Yozgat-Sorgun’da dünyaya gelmiş, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Fizik ve Kimya Bölümü’nü bitirdi. Giresun, Yozgat, Tokat ve Bursa’da kimya ve fen bilimleri öğretmenliği yaptı. 2000 yılında emekli olduktan sonra başladığı çalışmalarına halen devam eden sanatçının, 4 kişisel, 30 karma sergisi bulunmaktadır. Ressam Nurhan Tamer Köse, evli ve iki erkek çocuk annesidir ve Bursa’da yaşamına devam etmektedir.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*