13. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali 08 Mart 2018 Dünya Kadınlar Günü Romance Hotel’de düzenlen “Kadın ve Yaşam” konulu karma güzel sanatlar sergisi ile, sanatın kapılarını Marmaris halkına ve dünya insanlarına açtı.
Açılışa İzmir’den gelen 22 kişilik Su Grubu Bienal sanatçılarının yanı sıra, İstanbul, Bursa, Ankara, Kütahya, Çorum Üniversiteleri öğretim görevlilerinin eserleri ile katıldığı etkinlikte yaklaşık 40 ressam ve heykeltıraşın eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Etkinlikte ayrıca alevde cam, ahşap tasarımlar, ve özgün bebekler ile takılardan oluşan el sanatları stantları ile bölgenin doğal ürünlerinin de tanıtımı yapılıyor.
Seba Uğurtan İzmir Sanat Bienalini (Bienalİzmir) sanat dünyasına kazandırdığı için bu yılki “Sanata Emek Koyanlar” ödülüne layık görüldü.
“O Yaşıyor” ödülü ise Prof. Dr.Türkan Saylan anısına Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Marmaris Şubesi yetkililerine teslim edildi.
Kardeş Ülke Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü onuruna hazırlanan “Sanat Kardeşliği” ödülü ise her iki ülke sanatçılarının yıllardır Kadın ve Sanat Festivalinde buluşmasını, kaynaşmasını ve iş birliği yapmasını sağlayan Prof. Dr. Refik Aziz’e veridi.
Etkinlik sırasında “Fark Yaratan Farklı Kadınlar” söyleşisi ile Kalimerhaba Okur Yazar buluşması gerçekleştirildi ve yazarlar kitaplarını okurlarına tanıtarak imzaladılar.
Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız ve Şoförler Odası Başkanı İbrahim Tarım ile birlikte seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı etkinliğin ilk günü Romance Hotel’de düzenlenen Sanat ve Müzik programı ile sona erdi.
Mart Ayı’nın 17 sine kadar Marmaris’te sürecek etkinlik programını açıklayan festival sözcüsü Orsel Sonat, Ayın 21 inden itibaren 13. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali’nin İstanbul programının başlayacağını, sanatla Marmaris’in tanıtımına katkı koyan bu turnenin de 31 Mart tarihine kadar süreceğini açıkladı.

FESTİVAL AÇILIŞ ve MARMARİS PROGRAMI

08 Mart 2018Perşembe

Saat: 14:00-16:00

Prof.Dr. Refik Aziz ile Resim Atölyesi Çalışması

Saat: 16:00 – 18.00 Fark Yaratan Farklı Kadınlar Söyleşisi

Saat: 18.00 Festival Açılış Kokteyli ve Geleneksel Ödüllerin sanatçılara takdimi.

Saat 19.00 (Şiir Ve Öykü Dünyasında Kitap İmza Günü)

Yer: Romance Beach Hotel Uzunyalı-Marmaris

Saat 21.00

Sanat Müzik ve Lezzet

09 Mart 2018 Cuma

“Köyde Sanat turu”

10 Mart 2018 CUMARTESİ

“Datça Kültür Turu”

11 Mart 2018 Pazar

Saat 11.00 Marmaris Kaleiçi ve Yat Limanında Kültür Sanat İzleri

12 Mart 2018 Pazartesi

Saat 20.00 Sanat Sofrası

Yer Kalimerhaba Derneği

13 Mart 2018 Salı

Saat 11.00

Dalaman İhsan Mermerci Okulu Öğrencileri ziyareti ve

Sanat Tarihçisi Abdullah Deveci ile

“İmge ve Gerçekliğin Tarihi Üzerine Kısa Bir Değerlendirme”

14 Mart 2018 Çarşamba (Tıp Bayramı)

Sağaltan Sanatla müzik ve resim terapisi

15 Mart 2018 Perşembe

Çanakkale ve tüm “Şehitlere Saygı” tablosu ziyarete açılacaktır.

16 Mart Cuma

Kadın ve Gelişim Söyleşisi
Saat: 14.00 Kalimerhaba Derneği.

17 Mart Cumartesi

Sanat ve Yaşam Söyleşisi

Saat 14.00 Kalimerhaba Derneği

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*