AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi Yasası”na ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Yaptığı yazılı açıklamada Milletvekili Gökcan  “Fedakarca görev yapan Sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddeti önlemek amacı ile AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı ve benim de imzaladığım kanun teklifimizi Meclis Başkanlığı’na sunduk. Bu kanun tasarısı için başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA olmak üzere Hükümetimize ve İttifak Ortağımız MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’ye tüm sağlık çalışanlarımız adına en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. 

 

Sağlığımızı ve canımızı emanet ettiğimiz ve fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik pozitif çalışmalarımız devam ediyor.  Bu çerçevede; görevlerini yaparken şiddete uğrayan sağlıkçılarımızı unutmadık ve bu şiddeti önlemek amacı ile hazırladığımız kanun teklifimizi Meclis Başkanlığı’na sunduk.

Teklifin istisnasız tüm vekillerimizin desteğiyle en kısa sürede yasalaşacağına inanıyoruz. Bu düzenlemeyle 1 milyon 100 bini aşkın sağlık çalışanımıza güvence sunulacak ve şiddetin cezası yarı oranda artacak, bu suçu işleyenlere de infaz erteleme imkanı verilmeyecek. 

 

Başta Muğla’mızdaki sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm sağlıkçılarımıza sağlıklı günler diler, yaşadığımız bu zorlu süreçte her zaman yanlarında olduğumuzu belirtir,  kanunun şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*