Sağlıklı kışın sırrı artizan lezzetlerde!

0
150

Dumanı üzerinde bir tarhana çorbası, lif deposu karnabahar, Finike’nin mis kokulu portakalı, ormanın içinde kendiliğinden yetişmiş ağaçlardan toplanan keçiboynuzu… Mevsiminde tüketilen sebze, meyve ve doğal ürünler, insülin direnci, sindirim sistemi rahatsızlıkları ve mevsimsel hastalıkların önlenmesine yardımcı oluyor. Tertemiz topraklarda yeşeren tohumlardan tabaklarımıza gelene kadar doğallığını koruyarak, hiçbir katkı maddesi kullanmadan hazırladıkları artizan lezzetleri sunan eskitadinda.com, kahvaltılıklardan bakliyata, sebze – meyveden bebek ürünlerine uzanan lezzetleriyle sağlıklı bir kışın ipuçlarını veriyor.

Günümüzde neredeyse tüm sebze ve meyvelerin dört mevsim boyunca yetiştiriliyor olması nedeniyle kış sebzesi, yaz meyvesi gibi kavramlar unutulmaya başlandı. Oysaki sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmek çok önemli çünkü mevsimi dışında tüketilen ürünler, besin değerleri düştüğü için beklenen faydayı sağlamazken, katkı maddesi içeren ürünler insülin direncine ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına neden olabiliyor. Kimyasal kullanılmayan tertemiz topraklarda yetişen ürünleri sunan eskitadinda.com, mevsim sebze ve meyveleri ile mevsiminde hazırlanmış tarhana, salça gibi artizan lezzetleri sofralarımıza getiriyor.

Kış sebzeleri taze, yaz sebzeleri kurutulmuş olarak sofralarda

Eski Tadında’da kış mevsiminde bal kabağı, pırasa, karnabahar, kereviz, portakal, ayva ve nar gibi lezzetler bulunuyor. Patlıcan, taze fasulye, kabak, domates, incir gibi yaz sebze ve meyveleri ise, mevsiminde doğal yöntemlerle kurutulduktan sonra kış aylarında satışa sunuluyor. Domates ve biber ile hazırlanan salçalar, atalık buğdaylardan elde edilen ruşeym, yerli sarımsak ve dağlardan toplanan kekikle lezzetlendirilen tarhana, ormandaki ağaçlardan toplanan keçiboynuzları ve onlardan artizan yöntemlerle elde edilen pekmez, yerli susamdan üretilen tahin, doğal döngüsüne müdahale edilmeden yetişen zeytinlerden elde edilen yüksek kalitede soğuk sıkım zeytinyağı, eskitadinda.com’da bulunan sağlık dolu ürünlerden yalnızca birkaçı…

eskitadinda.com, Anadolu topraklarında yüzyıllardır yetişen, genetiği ile oynanmamış saf atalık buğdayların taş değirmende öğütülmesiyle elde edilen unlardan yapılan ekşi mayalı ekmekleri, limon tuzu dahi kullanılmayan zeytin çeşitleri, doğal beslenen hayvanlardan elde edilen yumurta, süt ve peynirleriyle her öğünde sağlıklı ve leziz ürünler sunuyor.

Tarladan tabaklara ulaşan eskitadinda.com lezzetleri, hızlı teslimat ile tazeliğini ve doğallığını koruyor. İstanbul içinde saat 12:30’a kadar verilen siparişler aynı gün adrese teslim edilirken, 16:00’ya kadar olan İstanbul dışı siparişler ise aynı gün kargoya veriliyor.

***

KUTU

Artizan nedir?

Sözlük anlamı sanatkar ve zanaatkar olan artizan kelimesi, mutfakta doğallığın en ön planda tutulduğu yemek yapma kültürüdür. Artizan ustaları, tohumdan başlayıp tabağa gelene kadar lezzetlerin doğallığını korur. Kirlenmemiş topraklarda filizlenen atalık tohumlar ve doğal beslenen hayvanlardan elde edilen ürünleri kullanarak eski tatları yakalar

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*