Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle; Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen 2. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda Marmaris’ten katılan ve kendi imkanlarıyla hazırlanan milli sporcu Şafak Görgülü Uluslararası Kick Boks şampiyonu olarak ilçenin gururu oldu.

Antalya’da15 ülkeden 850 sporcunun katıldığı Point Fighting Takım Müsabakaları, açık sıklet, Kick Lıght, Lıght Contack, Low Kick, K-1, ve Full Contack kategorilerinde gerçekleşen karşılaşmalar renkli görüntülere sahne oldu.

Şampiyonaya Marmaris’ten Ahmet Göçer, Özge Göçer ve Elayat’ın (Ufuk Aydoğan) sponsorluğunda katılan milli sporcu Şafak Görgülü K1 Rules branşında katılarak kazandığı maçların ardından final maçını da alarak hem Türkiye’ye hem de Muğla ve Marmaris’in gururu oldu. Böylece Uluslararası Avrupa Şampiyonluğunu 2’ye çıkaran Görgülü altın madalya ve kupayı alarak Türkiye’ye kazandırdı.

Şampiyonada ay-yıldızlı formayla ülkemize altın madalya ve kupayı kazandırmayı başaran genç sporcu Şafak Görgülü turnuva için çok çalıştığını ve pazar günleri dahi erken saatlerde kalkarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü dikkat çekti.

Marmaris’te profesyonel olarak hem kendini turnuvalara hazırlayan hem de spora gönül vermiş vatandaşları Fight Club 48’de sportif faaliyetler yaptıran genç sporcu Görgülü, grup dersleri ve özel dersler de vererek Marmaris’te turnuvalara katılan tek milli sporcu.

EN BÜYÜK SIKINTI SPONSOR

Görgülü, yeni hedefinin önümüzdeki aylarda Rusya’da yapılacak olan Kick Boks Turnuvası’nda da dereceyle dönmek olduğunu dikkat çekerek; “Sporu çok seviyorum. Yıllardır bu sporun içindeyim. Turnuvalara hazırlanırken dahi bütün antrenmanlarımı kendim yaptım. Pazar günü dahil sabah akşam turnuvaya hazırlandım. Bu süre boyunca beni destekleyen ve başarımdan dolayı tebrik eden tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  Marmaris gibi bir yerde kendi imkanlarımla turnuvalara katılıyorum. En büyük eksikliğim turnuvalarda sponsor olmayışı. Ahmet Göçer, Özge Göçer ve Elayat Ufuk Aydoğan’a bana verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Böyle organizasyonlarda otellerden, kurumlardan destek bekliyorum. Böylece giydiğimiz malzemelerde onların logolarını bastırarak reklamlarını da  yapmış olurlar” dedi.

ÇOCUKLAR ÇOK SEVİYOR

Milli sporcu Şafak Görgülü ayrıca çocuklara da dersler vererek onların enerjilerini atmasına katkı sağlıyor. Yaklaşık 25 gönüllü çocuk sporcusunun olduğuna değinen Görgülü, “ çocuklar burada spor yapmayı çok seviyor. Onları burada değişik spor dallarında eğitim vererek enerjilerini boşaltmalarına yardımcı oluyorum” dedi.

ÖZGE GÖÇERDEN KADINLARA  TAVSİYE

Fight Club 48’de haftanın  4 günü özel ders alan Özge Göçer’de sporun kendisini zinde ve sağlıklı hissettirdiğini belirterek daha fit ve sıkı bir kas dokusuna sahip olunabileceğini dikkat çekerek bayanlara öneride bulundu. Göçer, “ Bir bayan olarak sokakta yalnız başınıza her türlü şiddete armuz kalabilirsiniz. Ben 8 aydır Şafak Görgülü’den özel ders alıyorum ve baya kendimi geliştirdi. Sokakta bana bir saldırı olsa onu etkisiz hale getirebilirim. Sağlıklı ve fit bir vücut olması açısından da spor çok önemli bu nedenle tüm bayanları spora davet ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*