Muğla Menteşe’de,  bünyesinde yerel, ulusal ve uluslararası markaları bulunduran ve 23 mağazadan oluşan Rüya Park Alışveriş Merkezi (AVM) açıldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ile Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün katıldığı açılışta ilk konuşmayı Rüya Park AVM Müdürü Sayın Ertuğ Ortuğ, şehitlerimizi rahmetle anarak yaptı. Ve ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Rüya İnşaat tarafından gerçekleştirilen AVM’nin  Muğla’nın yeni buluşma noktası olacağına inandıklarını belirten Ortuğ, “Çocuklar için özel eğlence merkezleri, 6 salonlu 700 koltuk kapasiteli modern sineması, ücretsiz kapalı otoparkı ve oto kuaförü ile Muğla’mızda,  alışveriş ve sosyal yaşam alanlarına duyulan ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Rüya Park AVM’yi hayata geçirirken çevreci anlayışı ön plana çıkardık. Alışveriş merkezinin yapıldığı alandaki ağaçları özellikle koruduk. AVM’miz modern çizgilere uygun olarak tasarlanmış mimari yapısıyla Muğla’nın en büyük Alışveriş ve Yaşam Merkezi olacaktır. Alışveriş merkezimizin, insanların günlük yaşamının yoğun temposundan uzaklaştıklarında bir araya gelecekleri, toplumun farklı kesimlerinden insanların kaynaştığı bir yaşam noktası olacağını ümit ediyoruz. AVM’ler  alışverişin yanında toplumun tüm kesimlerine sunduğu hizmetlerle aynı zamanda sosyal ve sanatsal etkinliklere de erişim olanağı sağlamaktadır. Rüya Park AVM olarak, önümüzdeki günlerde toplumun farklı kesimlerini sanatla buluşturmayı ve toplumdaki farkındalık düzeyini arttırmayı hedefliyoruz.  Muğla,  değişen ve gelişen bir kent olmakla beraber cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.  Biz de, bu değişim ve gelişime katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Alışveriş merkezimiz Muğla’mıza hayırlı olsun” dedi.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Yapılış ve mimari özelliği ile de bu buluşmayı gerçekten tetikleyen çok özgün bir çalışma. Ayrı bir özelliği buranın mimarı ve teknik elemanları bu eserin çizimini ve yapımını sağlayan Muğlalı mimarlarımız ve mühendislerimiz ve onun içinde yatırımcı arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.  Çünkü Muğla’da çok değerli insanlarımız ve meslek gurupları var ve bu inşaatta Muğlalı mimarlar ve Muğlalı mühendisler çalışmıştır. Projeyi de onlar üretmiştir o bakımdan da başka bir kıymet ifade ediyor. Bakınız bu alan bölge trafikten garaj bölümünü geçtikten sonraki şehitliğe kadar geçen alan yani bu imar planını açtığımız alan 470 bin m2 470 dönüm biz burayı planladığımızda ilk tepki bu oldu. Ya başkanım Muğla gibi yerde 470 bin m2 yer kim ne yapacak burada bu kadar inşaat nasıl yapılır. Buraya kim gelecekte bu yatırımı yapacak buranın altını ticaret üstünü konut yapalım dediler hatırlayanlarınız vardır.

Tüm Datça, Marmaris, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Fethiye, Seydikemer’e giden gelen misafirlerimiz alışveriş yapıyorlar. Ayrıca Milas, Yatağan, Ula, Kavaklıdere ilçelerimiz de buraya dönük olarak ihtiyaçlarını gideriyor. O bakımdan burada yapılan Rantabl bir yatırım acaba biz burada büyük bir tesis yaparsak yatırım yaparsak karşılığını alabilir miyiz diye düşünenler var. Muğla’da bundan sonra çok daha güzel tesislerin yapıldığını ve hizmete açıldığını ve açılışlarını da beraber yapacağımızı düşünüyorum. Muğla’ya yakışan da bu huzurlu bir Muğla’da güzel eserlerle ve bu tür buluşmalarla ve bizi hemşerilik duygularımızı artıracak bu buluşma mekanlarıyla inşallah geleceğe çok doğru bir şekilde taşıyacağız.  Muğla’mıza AVM’miz hayırlı olsun. Bir Rüya gerçekleştirildi. Daha gerçekleştirilecek çok rüyalar var ama bu rüya diğer rüyaları tetikleyecek.”dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Açılış töreni sonrası protokol üyeleri ve davetliler Rüya Park AVM mağazalarını gezerek, çalışanlara hayırlı olsun dileğinde bulundular.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*