Sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme konusunda önerileriyle tanınan oyuncu ve aromaterapist Ayşe Tolga, probiyotik içerikli besinlerin yaz ayında da tüketilmesini tavsiye ediyor. İşte içinde bulunduğumuz sıcak günler için bir kaç öneri…. 

Sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda Sandoz ile birlikte  çalışmalar yürüten, oyuncu ve aromaterapist Ayşe Tolga, yılın en sıcak günlerinde sağlıklı yaşam için probiyotik kullanımına önem verdiğini belirterek, hayatın dengesini korumak adına yapılması gerekenler konusunda tavsiyelerde bulundu:

Probiyotik beslenmeye dikkat

“Bizi sağlıklı ve dinç tutmak için bir ordu gibi görev yapan yararlı bakteriler yaşamsal fonksiyonlardan olan sindirime, ve bağışıklık sisteminin gelişimine yardımcı olur. Bu nedenle diğer mevsimlerde olduğu gibi yaz aylarında da probiyotik açısından zengin beslenmeye dikkat etmeliyiz. Bir anne olarak özellikle yaz aylarında çocukların beslenmesine de aynı özenin gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.  Biz anneler için sıcak yaz aylarında en çok rastladığımız şey “Yaz ishalleri”… İshal, bağırsaklardaki yararlı bakteriler olarak da tanımlayabileceğimiz probiyotiklerin azalıp hastalık yapan kötü bakterilerin miktarının artmasıyla ortaya çıkıyor. Probiyotik içeren zengin gıdalar ve gerektiğinde 4 yaş üzerindeki çocuklarınızda gıda takviyeleri ile vücut floralarının doğal dengeye gelmesine yardımcı olup, ishal, gaz, kabızlık gibi sindirim problemlerine yol açan bakterilerle savaşıp sindirim sisteminin dengesini koruyabilirsiniz. İnsan kaynaklı doğal probiyotik Bakso, floranın doğal dengesini koruyarak sindirim ve bağışıklık desteği sağlıyor. Dengeli ve sağlıklı bir hayat için spor kadar beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor. Özellikle bu sıcak yaz günlerinde herkese probiyotik açısından zengin besinler tüketilmesini tavsiye ediyorum.”

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*