CHP İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülgen seçim sonuçlarını değerlendirmek için basın toplantısı düzenledi.

Marmaris’teki yerel seçimlerin galibi Millet İttifakı’nın ortakları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti mensupları, basın toplantısı düzenledi. CHP İlçe binasında gerçekleşen basın toplantısına medya mensupları ve partilerin üyeleri  katıldı. Açıklamayı ittifak adına CHP İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen yaptı. Yerel seçimi kazananın Mehmet Oktay’ın olduğunu hatırlatan Çimen, “Bu seçimin öncesinde partimizde aday belirleme süreci yaşandı. Aday gösterilmeyince başka bir partiye geçip aday olan başkan, parti yönetimine de müdahale ederek yönetimi istifa ettirdi. Bu süreçte kayyum atandı. Yeni bir yönetimin oluşturulması için görevlendirildim. İki ay önce çıktığımız bu yolda ilçe yönetimimizle birlikte yeniden örgütlenmemizi tamamladık. Örgütlü yapıya verilen zararı tamir edip, kısa zamanda partimizi seçime hazırladık. Propaganda sürecinde kadınlarımız, gençlerimiz ve yönetimimizle hep birlikte insanüstü bir çabayla çalıştık. Bu süreçte büyük emek veren kadınlarımız ve gençlerimiz Marmaris’in bütün mahalle ve köylerini dolaşıp propaganda yaptılar. Bugünkü seçim başarımızda en fazla pay sahibi onlar oldular. Seçim sonucu CHP’nin örgütlü gücünü önemsemeyip kendisini partinin üstünde görenlere de bir ders niteliğindedir. Marmaris için huzurlu ve aydınlık bir dönem başlamıştır.” dedi.

Çimen, Marmaris yerel seçimlerin oy dağılımının kesin olmayan sonuçlara göre, şöyle gerçekleştiğini söyledi:”Seçmen sayısı: 68.515, Kullanılan oy: 56.151, Geçerli oy: 54.751, Geçersiz oy: 1200 Katılım oranı: % 81.95’dir. Büyükşehir Osman Gürün oyları: % 35.28, Marmaris Belediye Başkanı oyları: CHP % 44.68, AK Parti %34.78 DSP %19.73 Belediye Meclisi CHP %45.45, AKP %33.14, DSP %17.63, HDP %1.48” Çimen, başarılarında pay sahibi olduğunu düşündüklerine teşekkür eden Çimen, sözlerini şöyle tamamladı, “Sandık başında görev yapan tüm üyelerimize, oylarımızı ve hakkımızı korumak için büyük fedakarlık yapan hukukçularımıza emekleri için çok teşekkür ederim. Seçim sürecinde yasaların uygulanmasını sağlayan ilçe seçim kuruluna ve emniyet görevlilerine teşekkür ederiz. Kamuoyunu bildirmek konusunda haber yapan basın emekçilerine, her seçim öncesi yaşanan heyecana katkı koyan ve bu seçimde desteklerini esirgemeyen Marmaris halkına da teşekkür ederiz. Verdikleri görevi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız.”

 

Ülgen: “”Cumhur İttifakı AK Parti adayımız Serkan Yazıcı tüm Marmaris’i kucakladı”

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen ise seçim sonrası parti binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Marmaris’te kendileri açısından güzel bir seçim kampanyası yürüttüklerini belirten Ülgen, “Cumhur İttifakı AK Parti adayımız Serkan Yazıcı tüm Marmaris’i kucakladı.” dedi.  Türkiye genelinde Cumhur İttifakı’nın yüksek oy almasının mutluluğunu yaşadıklarına değinen Ülgen, “Halkımızın bize vermiş olduğu güven takdire şayandır. Marmaris’te bizim açımızdan güzel bir seçim kampanyası oldu. Cumhur İttifakı AK Parti adayımız Serkan Yazıcı tüm Marmaris’i kucakladı. Gönül isterdi ki Marmaris’e hizmet edebilelim. Seçim süresince duruşu ve çalışmalarından dolayı Serkan Yazıcı’ya teşekkür ediyorum. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle çalışma örneği gösterdi. Belediye başkanlığı için büyük bir fırsatı kaçırdığımıza inanıyorum. Sonucu kendi içimizde tabi ki, irdeleyeceğiz. Bize muhalefet görevi verildi. 8 meclis üyemiz var ve değerli meclis üyelerimizle birlikte, vaatlerin takipçisi olacağız. Bize düşen neyse yapmaya hazırız. Yeni seçilen yönetime desteğimiz tamdır. Kazanan Marmaris olsun. Marmaris’te bizim açımızdan güzel bir seçim kampanyası oldu. Cumhur İttifakı AK Parti adayımız Serkan Yazıcı tüm Marmaris’i kucakladı.” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*