Marmaris Belediyesi, bir süredir üzerinde çalıştığı çocuk parklarındaki güvenlik kamera sistemini örnek seçtiği parklarda uygulamaya başladı. Böylece minik öğrencilerin geçtiğimiz günlerde Başkan Acar’dan parklara güvenlik kamerası takılması isteği de yerine gelmiş oldu. Yakın zamanda güvenlik kameraları Marmaris’teki tüm parklardaki yerlerini alacak. Güvenlik kameralarıyla anne babalar çocuklarını parklarda güven içinde oynatabilirken, kameralar yaz aylarında yoğunluk nedeniyle yaşanabilecek bir takım olumsuzluklara karşı da caydırıcı olacak.

Zabıta ve özel güvenlik ekipleri parkları 7 gün 24 saat süreyle izleyecek. İmkanlar doğrultusunda oluşturulacak ağ altyapısı ile belediye web sayfasından da vatandaşlarımız parkları takip edebilecek. Ayrıca oyuncaklara zarar verenler de anında tespit edilerek polise bildirilecek.

Çalışmayla ilgili bilgi veren Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt, çocuk parklarıyla ilgili hassas bir noktaya daha değinerek, hayvan sahiplerinden destek istedi. Evcil hayvanların bazı ihtiyaçlarını gidermeleri için parklarda gezdirilmesi konusunda çok şikayet aldıklarını belirten Kirt, toplum sağlığı ve hijyen açısından bu konuda vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi. Hassas Marmaris halkının bu konuda bundan sonra daha dikkatli olacaklarına inandıklarını ifade eden Kirt, “Çocuklarımız oynadığı parklara hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*