Özel Marmaris Çağdaş Bilim Koleji öğrencileri, Dünya Tiyatro Günü nedeniyle tiyatro şenliği düzenledi. Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi Salonu’nda sahne alan öğrenciler, dokuz farklı tiyatro oyununu sergiledi. Çağdaş Bilim Koleji’nin öğrencileri yaklaşık bir aydır hazırlandıkları tiyatro şenliğinde sahnede göz doldurdular. Öğrenciler oyunlarıyla hem küçüklere hem de büyüklere önemli mesajlar verdi. Öğrencilerin yazıp öğrencilerin oynadığı, Bilgisayar Oyunu mu, gerçek oyun mu? , Sevgi Ormanı, Özgürlük Ormanı, Tencere Yuvarlandı adlı tiyatro oyunları ilgiyle izlendi.

Ortaokul sınıfı öğrencileri de tiyatro şenliğinde birbirinden güzel oyunlara hayat verdiler. Öğrenciler, üç farklı tiyatro oyunu yazdı. Öğrencilerin yazdığı oyunları yine sınıf arkadaşları büyük başarıyla sergiledi. Çıkan İnmemiş Dağları, Yağmurun Gittiği Tiyatro, Akıl Kutusu Canavarlar adlı tiyatro oyunlarla şenliğe renk geldi.

Şenlikte İngilizce Oyun Da Sahnelendi

Çağdaş Bilim Koleji öğrencileri okulda aldıkları yabancı dil eğitimini perdeye de yansıttı. Şenlikte yabancı dil eğitimi sanatla buluştu. Tiyatro şenliğinde “A switching of Shoes”  adlı İngilizce oyun da sahneledi.

Tiyatro Şenliğine Velilerden Büyük Destek

Veliler de tiyatro şenliğine büyük katılım gösterdi. Öğrencilerin sergiledikleri oyunları ilgiyle izlediler. Okul velileri arasında tiyatro oyununu izlemeye gelen Marmaris Belediyesi Başkan Vekili Duran İlgün de vardı. İlgün “ Bu etkinlik okulun sanata verdiği değeri gösteriyor. Çocuklarımız  oynadıkları oyunla çağımızın önemli sorununa da dikkat çekti. Kızım sınıf arkadaşlarıyla birlikte “Bilgisayar Oyunu mu, gerçek oyun mu?” adlı eseri sahneledi. Bilgisayar oyunlarının sürekli oynanmasının zararları anlatıldı. Tiyatro oyununun önemini bu etkinlikle de daha iyi görmüş oldular” dedi. Marmaris Genç İşadamları Derneği Başkanı Süleyman Erdaş da oğlu Ege Erdaş’ın rol aldığı tiyatro oyununu ilgiyle izlediğini belirtti. Erdaş, sanat dünyası için önemli olan Dünya Tiyatro Günü nedeniyle okulun hazırladığı tiyatro şenliğinin Marmaris’te dikkat çeken bir  etkinlik olduğunu ifade ederek “ Çocuklar için güzel bir etkinlik oldu. Çocuklarımız tiyatro oyununu sahneleyerek hem eğlendiler, hem öğrendiler” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*