Fotoğraf Gezginleri’nin  yeni sergisinden elde edilecek tüm gelir, Nepal’deki çocuklar için Unicef’e bağışlanacak !

Fotoğraf Gezginleri, Nepal depreminden etkilenen çocuklara destek olmak amacıyla, Niko Guido’nun koordinasyonunu üstlendiği Nepal’e destek sergisinde bir araya geliyor.

Fotoğraf Gezginleri Grubu’nun, 2014 Mart ayında Nepal’de çekmiş oldukları fotoğraflardan oluşan sergi, 8 Mayıs Cuma akşamı saat 20:00’da Teknosa Fotoğraf Gezginleri Galeri’de açılacak ve 10 Mayıs Pazar gününe kadar, 14:00-18:00 saatleri arasında gezilebilecek. Fotoğraf satışından elde edilecek gelir, Nepal’deki çocuklar yararına Unicef Türkiye Milli Komitesi’ne bağışlanacak. Serginin sponsorluğunu Lamarts Fineart Baskı ve Elma Catering üstlenmiştir.

Sergiye katılan fotoğrafçılar :
Ali Süreyya Torun, Aslı Atalay, Dilek Çalışır Saygın, Emine Eğilli Ölmez, Evran kavlak, Ezgi Sezgin, Işık Akgöl, Mehtap Tozan, Selami Torun, Yeşim Sayınsoy, Zeynep Banu Ergin.

 UNICEF’in Nepal depremi çalışmaları

25 Nisan’da Nepal’i 7.9 büyüklüğünde bir deprem mahvetti. Başkent Katmandu yakınlarında meydana gelen bu deprem son 80 yılın en şiddetlisiydi. Arkasından 5 büyüklüğünde 16 artçı deprem oldu. 5.000’i aşkın insan hayatını kaybetti, 10.000 küsur kişi yaralandı. Binalar, evler yıkıldı, yollar yarıldı, alt yapı kullanılmaz hale geldi. Hastaneler aşırı kalabalık, insanlar sokaklarda tedavi edilmeye çalışılıyor.  Nepal’de bulunan UNICEF çalışanları, su ve gıda stoklarının tükenmeye başladığını, elektriklerin kesildiğini ve cep telefonu şebekelerinin çalışmadığını bildiriyor.

UNICEF, ülkede hâlihazırda mevcut bulundurduğu kaynakları kullanarak, insanların toplu olarak yaşadığı noktalara su deposu ve büyük ihtiyaç duyulan gıda ulaştırılması; hijyen çantaları, oral rehidrasyon tuzu ile çinko takviyesi sağlanması konularında yardım sağlamakta ve deprem sahasında görev yapan sağlık birimleri için çadır tedarik etmektedir.

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*