Bir hayalin varsa onu başarma gücüne de sahipsin demiş Richard Bach. Tıpkı yüzbinlerce insanı aynı heyecanla Marmaris’te buluşturan Tosfed Başkanı Serkan Yazıcı gibi; dört kez Türkiye Ralli Şampiyonluğunu kazanmış olan TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’nı Marmaris’te gerçekleştirdi. FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) tarihindeki en unutulmaz mücadelelerden birine sahne olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Yarışı kazanan Estonyalı ekip Ott Tanak ve Martin Jarveoja’ya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ödülünü verdi.

Hayal kurmak hayallerin gerçekleşmesi için çok çalışmak da başarıya giden yolun en önemli anahtarıdır. Hayallerinin gerçekleştiğini gören kişi de dünyanın en şanslı kişisidir.

Bu sayımızda da hayallerini gerçekleştiren kişileri taşıdık sayfalarımıza.

Serkan Yazıcı ‘Neden Marmaris Olmasın?’ demeseydi, dünyanın en büyük yarışını Marmaris’te göremeyecektik.

Dünya moda sektörünün yakından takip ettiği “Mercedes Benz Fashion Week”e genç ve başarılı 10 Türk modacımız katıldı. Yaşları 25 civarında olan bu gençler göğsümüzü kabarttı. Bu gençlerden biri de Marmarisli Modacı Mertcan Öztekin. Akyaka sahillerinde Kite Board uçurtmalarının gökyüzünü süsleyen renkli kumaşlarını gören Öztekin ‘Neden Olmasın’ dedi ve o uçuş uçuş kumaşları kreasyonuna dahil etti. Dünyaca ünlü moda eleştirmenlerinin dikkatlerini çeken Öztekin’in KiteX54 koleksiyonu çok beğenildi, defilede en büyük alkışlar Mertcan Öztekin’e idi. Dünyanın en şanslı kişileri hayallerini gerçekleştirenlerdir; İbrahim Onat da tek başına bisikleti ile Afrika’ya gitme hayalini gerçekleştirdi şimdilerde ise her yıl bisikletli hayata gönül vermiş kişileri bir araya getiriyor, onlara unutulmaz bir Marmaris turu yaptırıyor. Şeref Öztürk ‘Marmaris’in bir kısa film festivali neden olmasın’ demeseydi, 4 yıldır Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’miz olmayacaktı. Yüzlerce yetenekli kısa film senaristleri yönetmenleri oyuncuları bir araya gelip yeteneklerini sergileyemeyecek biz de onur konuğu olan değerli sanatçıları göremeyecektik. Hayal kuran ve gerçekleştiren, dünyanın en şanslı kişilerinden Şeref Öztürk’ün sanata dair tüm hayallerinin gerçek olmasını diliyorum. Bu sayımızda karşınıza çıkacak bir diğer isim de Sihirli Fizikçiler Grubu Sifigu, daima hayal kuran ‘Neden Olmasın’ diyen bu başarılı ekibin en büyük şansı ise gönlünü eğitime adamış öğretmen Ahmet Karakaş ve kurduğu hayalleridir. Eğitim anlayışını çağdaş ve ilerici boyutlara taşıyan Ahmet Karakaş ve beraberinde gönüllü eğitimciler çocuklara, gençlere, ailelere ve eğitimcilere yönelik özgün, alternatif çalışmalar hazırlayarak Türkiye’nin bu alandaki en iyi eğitim ve üretim merkezi olma yolundaki hedeflerinde büyük adımlarla ilerliyorlar. Şimdiki projeleri ise bu yaz kurdukları Üreten Çocuklar Akademisi Derneği Bilim, Sanat Ve Spor Kamp ‘ında çocukların merak, heyecan ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak büyük hayaller kurmalarını sağlamak ve bu hayallerini gerçekleştirebilen dünyanın şanslı insanlarını yetiştirmektir.

Hayallerini gerçekleştirebilenler dünyanın en şanslı kişileridir.

Yeter ki hayal kurun ve peşinden gidin.

Hayalimi gerçeğe dönüştürdüğüm ŞamataPlus dergimizde biz de her sayıda aynı heyecanı yaşıyoruz. Her sayfada hayalinin peşinden giden birileri var, haberiyle, röportajıyla, reklamıyla sayfalarımıza taşıdığımız bu başarı hikayelerini tek tek okuyun. Reklamlar Marmaris’i yaşama ve yaşatma sloganıyla yola çıktı, her bir reklam sayfası çok değerli, her reklamda keşfedilecek heyecan sizi bekliyor. Bu ay bir heyecana daha ortak oluyoruz. “Wedding” özel eki yayınlıyoruz. Birbirini seven çiftlerin bekledikleri o en mutlu anlarında “Wedding” ekimizle telaşlarını azaltıyor, kolaylık sağlıyoruz.

Ekim ayının en büyük şansı da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı içinde barındırması. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti ilan ettiği 29 Ekim günü tüm yurtta olduğu gibi Marmaris’te de büyük bir coşku ile kutlanacak. Gün boyu devam edecek kutlamaların beni en heyecanlandıran kısmı ise 19:00’da başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü ‘nün ardından ‘Mustafa Kemal Atatürk Kıyafetleri’ defilesi. Marmaris Ticaret Odası ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenecek defileyle Atatürk’ün hayatı boyunca giymiş olduğu kıyafetleri Marmarisliler görme fırsatı yakalayacak. Bu muhteşem defileyi ise Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal’ın uzun uğraşları sonucu izleyebileceğiz.

Başkan Mehmet Baysal’ın hayallerinde Marmaris olmasa, ‘Neden Olmasın?’ demese bu muhteşem defile Marmaris’e gelir miydi?. Coşkulu duygularla bekliyoruz ve Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal’a şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ulu Önder Atatürk’ün hayatı boyunca kullandığı 27 özel kıyafeti muhteşem bir gösteri eşliğinde izleyeceğiz.

Bütün Marmarislileri bu muhteşem defileyi izlemeye davet ediyoruz.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Hayallerimizle aramızdaki asıl engel bahanelerdir;

Bahanesiz bir yaşamınız olsun

Keyifli okumalar.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*