Müziğe tutkun bir ailenin içinden gelen ve yılların sahne deneyimine sahip Cihan Çakan ilk teklisi ‘’Yana Yakıla’’ ile sesini Türkiye’ye duyurmaya hazırlanıyor.

Polat Yağcı prodüktörlüğünde, Poll Production etiketiyle müzik piyasasında yerini almaya hazırlanan Cihan Çakan’ın şarkısının söz ve müziği yakın arkadaşı olan Nezih Üçler’e ait. Aranjesini Erhan Bayrak’ın yaptığı, yönetmen koltuğunda ise Emrah Özbilen’in oturduğu ‘’Yana Yakıla’’ klibi Marmaris’in Kaleiçi sokaklarında, Yalancı Boğaz’da ve Marmaris’in eşsiz koylarında çekildi.

İzmir’de 1983 yılında mandolin ustası bir dedenin, ud yapımcısı bir babanın ve piyanist bir amcanın bulunduğu müziksever bir ailenin tam içine doğan Cihan Çakan, müziğin kalbinde büyüdü. Bir dönem konservatuvarda balet olarak kariyerini çizmeye karar verse de müzikten kopamayacağını anlayarak konservatuvarı bırakıyor ve müzik yolculuğuna devam ediyor.

Müzik tutkunu bir ailenin içinde işin mutfağından gelen Cihan Çakan, babası gibi hem ud yapmayı hem de ud çalmayı biliyor. Telli enstrümanların hepsini çalabilen müzik tutkunu sanatçıya, sahnelerinde gitarı eşlik ediyor. Sahne üzerinde 17 yılı geçen sanatçının başta İzmir, Eskişehir, Ankara, Bodrum, Çeşme ve Marmaris olmak üzere birçok farklı ilde çalışmaları olmuştur.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*