Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçiminin ardından ortaya çıkan siyasi sonucu değerlendirdi.  MUTSO Başkanı Bülent Karakuş seçimin ardından yaptığı değerlendirmede: “Halk, sandıktan tekrar koalisyon çıkması durumunda belirsizlik ortamının devam edeceği endişesiyle risk almak istemedi” dedi.

7 Haziran seçimlerinin ekonomik alanda bir belirsizlik ortamı yarattığına vurgu yapan Karakuş, “7 Haziran’daki seçim sonucunda halk sandıkta bir koalisyon hükümeti görmek istediğini gösterdi. Ancak bir koalisyon hükümetinin kurulamaması hem siyasi hem toplumsal hem de ekonomik alanda bir belirsizlik ortamı yarattı” dedi.

Yaşanan tüm bu olayların Türkiye’yi 1 Kasım genel seçimine taşıdığına değinen Başkan Karakuş, “Bu seçimde halk 7 Haziran’da aldığı riski tekrar almak istemedi. Sandıktan tekrar koalisyon çıkması durumunda belirsizlik ortamının devam edeceği endişesiyle daha istikrarlı bir sonucu tercih etti. Seçim sonuçlarının ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*