fizy 20. LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI BAŞLIYOR

Geleceğin Muğlalı Starları fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nda

Ülkemizin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan ve “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip  “Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması” 20. yılını, Türkiye’nin en popüler müzik platformlarından fizy ile kutluyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren ve Türkiye’nin dünya müzik piyasasındaki temsilcisi Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions tarafından düzenlenen yarışmanın 20. yılında fizy, tüm liseli gençleri sahneye davet ediyor.

Ünlü İsimlerden Çağrı

Hayallerinin peşinden koşan gençlere ünlü isimlerden çağrı gelmeye başladı. Nükhet Duru “Çalışmalarıyla her zaman fark yaratan, yakın dostum Serhat Hacıpaşalıoğlu’ nun en başarılı projelerinden birisi olan, Liseler Arası Müzik Yarışması’nı ilgi ile takip ediyor, zaman zaman da genç müzisyenlerimizin yanında olarak, kuliste onları ziyaret ediyorum. Bu yarışma müzik sever gençler için inanılmaz büyük bir fırsat. Haydi Muğlalı gençler!” sözleriyle destek verdi. Keremcem ise “ 20 yıldır bu yarışmayı ilgi ile takip ediyorum, müzik piyasasına da çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Yarışmaktan korkmayın Muğlalı gençler!” cümleleriyle çağrıda bulundu.  

  1. yılında, fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması” için 81 ildeki yaklaşık 8.000 liseye “Yarışmaya katıl” çağrısı yapıldı ve ülkemizin tüm liselerine açık olan yarışmanın heyecanı, şimdiden gençleri sardı. Okullarında kurdukları orkestralarla çalışmalara başlayan yetenekli müzisyen gençlerin hedefi, yarışmada liselerini en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak. Yarışmada, dereceye giren liseli ekipleri, cazip para ödüllerinin yanı sıra, sürpriz ödüller de bekliyor.

Muğla’yı Hangi Liseler Temsil Edecek?

Elemeleri,  24-25 Mart tarihlerinde İstanbul, 31 Mart’ta Ankara ve 7 Nisan’da İzmir’de yapılacak olan, fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finali ise, 22 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek. Geçen yıl, yaklaşık 500 lisenin yarışmaya katıldığı ve 5.000’e yakın öğrencinin genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada,  Muğla’yı “Bodrum Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Dalaman Anadolu Lisesi, Fethiye Fatih Anadolu Lisesi, Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi, Muğla Menteşe Gazi Anadolu Lisesi, Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ömer Özyer Anadolu Lisesi, Özel Merter Anadolu Lisesi, Özel Özbilim Temel Lisesi, Özel Profesyonel İlgim Anadolu Lisesi, Turgut Reis Anadolu&Açık Öğretim Lisesi, Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi”  temsil etmişti.  Muğla’da, şimdiden illerini hangi liselerin temsil edeceğinin heyecanı ve merakı yaşanmaya başladı.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, bu yıl 20.’si düzenlenen Liselerarası Müzik yarışmasını fizy ile yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Türkiye’nin en beğenilen müzik platformu fizy’nin, milyonlarca kullanıcısıyla fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nın bu yıl çok daha geniş kitlelere ulaşacağına eminim” dedi.

Hayallerin gerçek olabileceğini, uluslararası müzik platformunda elde ettiği başarılar ile kanıtlayan yarışmanın kurucusu Serhat Hacıpaşalıoğlu, “Ülkemizde o kadar çok yetenekli genç var ki, onları yarışmamızın sahnesinde görmekten büyük heyecan duyuyor ve bu yılki performansları izlemek için sabırsızlanıyorum” sözleriyle gençleri teşvik ediyor.

Başvuruların devam ettiği yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye http://fizy.com/lmy adresinden ulaşmak mümkün.

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*