Bugün, ülkemizin her yerinde olduğu gibi İlimizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın coşkusu ve heyecanını yaşamaktayız.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmanın en önemli unsuru eğitimdir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir.

 

Değerli Okul Yöneticileri ve Öğretmenler;

Mesleğinizin asıl amacı, geleceğimiz; geleceğimizin güvencesi, umudu, ümidi, sevgili gençlerimize; kaliteli, nitelikli eğitimi huzurlu ve güvenli bir ortamda sunmak, sağlıklı, mutlu, kendilerine, ailelerine ve ülkemize yararlı birey olarak yetiştirmek; diğer yandan da çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve birikimlerle donatarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır.

 

Sevgili Öğrenciler;

Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Pırıl pırıl yarınlar ve aydınlık bir gelecek sizleri bekliyor. Eğitim hayatınız boyunca bilim ve teknoloji alanındaki hızlı gelişmeleri takip etmeli, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmelisiniz.

 

Kıymetli Veliler;

Eğitim ve öğretim ortamında okul, öğretmen, veli ve öğrenci ilişkisi çok önemlidir. Öğretmen-öğrenci-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak iletişim ve işbirliği çocuklarımızın daha sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlayacak aynı zamanda akademik başarılarını arttıracaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılını İlimiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

 

Esengül CİVELEK

   Muğla Valisi

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*