Orman ve Su İşleri Bakanlığı hem orman yangınları ile mücadele etmek hem de yaban hayvanlarını tabii ortamlarında izlemek maksadıyla yürüttüğü fotokapan projesine devam ediyor.

Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından özellikle orman alanlarında yürütülen proje için Muğla ve Aydın’daki fotokapan sayısı artırılıyor. Muğla ve Aydın’da kullanılmak üzere alınan 233 adet fotokapan alındı. Alınan fotokapanlarla birlikte bu iki şehirdeki fotokapan sayısı 406’ya çıkarıldı.

Fotokapanlar Büyük Fayda Sağlıyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu fotokapanların orman teşkilatının gözü gibi vazife gördüğünü belirterek şunları söyledi:

“Biz hem orman yangınlarıyla mücadele etmek için hem de yaban hayvanlarını tabii ortamlarında izlemek için bu fotokapanları kullanıyoruz ve gerçekten bize büyük bir fayda sağlıyor. Şimdi yangına hassas olan Muğla ve Aydın illerimizdeki fotokapanlara takviye yapıyoruz. Bundan sonra gerek orman yangınları ile mücadele gerekse de yaban hayvanlarını tabii ortamlarında izlemeye daha fazla alanda devam edeceğiz.”

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*