Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’yla ilgili bir mesaj yayınladı. Mehmet Baysal mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim tarihi hepimiz için çok özel ve gurur dolu bir gün. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, ancak aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmak zorundadır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. Çağdaş medeniyetler seviyesine giden en güzel yol Cumhuriyet yoludur. Milletin kendi kendini yönetebilmesidir.
Yüce Atatürk,  “Türk Milletinin tabiatına ve geleneklerine en uygun olan yönetim, cumhuriyet yönetimidir” derken çok önemli ve gerçekçi bir saptama yapmıştır. Tarih boyunca bağımsızlığından ödün vermeksizin, her türlü tehdide karşı birlik ve beraberlik duygularıyla kenetlenen büyük milletimiz bu konudaki kararlılığından asla vazgeçmeyecektir.”
Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bize bu topraklarda, bu imkânlarla yaşama imkânını sunabilmek için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz. Hepsinin ruhu şad olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*