Özcan Deniz’in Avşar Film ile ortak projesi “Her Şey Aşktan”ın başrol oyuncularından Mithat Can Özer ilk oyunculuk deneyimini ve projeye nasıl ikna olduğunu anlattı. Mithat Can Özer’in Sabah Gazetesi’nden Funda Karayel’e verdiği röportaj şöyle:

Rol aldığınız ‘Her Şey Aşktan’ nasıl bir film oluyor?

Çok tatlı bir film oluyor. Kendi içimizdeki sinerjinin ekrana yansıdığını görebiliyorum. Hikaye gerçeğe çok yakın. Bu yüzden hepimiz, hayatımızdan kesitler bulduk. Öte yandan üzerimizde Özcan Deniz’in olağanüstü bir enerjisi var ve sete çok hakim. Bu da aileyi bir arada tutuyor. Yönetmenimizin kadın olması ise gerçekten harika.

OYUNCULUĞU ÇOK SEVDİM

Bu sizin ilk oyunculuk deneyiminiz. Nasıl ikna oldunuz?

Tahmin edersiniz ki yıllardır oyunculuk teklifi alıyordum. Ancak yıllarını bu işe adamış insanlar varken elim bir türlü gitmiyordu. Bu film bir zamanlama harikası diyebilirim. İki yıldır kendi albümümle uğraşıyorum. Şarkıların çoğunu ben yazdığım ve düzenlemeleri de yaptığım için bu kadar uzun sürdü. 20 şarkı içinden 10 tanesini seçtik. Fakat albümün bitişi yazın tam başına gelince biz de çıkış tarihini Eylül-Ekim ayına kaydırmaya karar verdik. Bu durum bende büyük bir boşluk yarattı. Tam o sırada sevgili Özcan Deniz aradı ve beni görüşmeye çağırdı. ‘Hayır’ demek olmazdı, gittim ve enerjilerinden büyülendim. Karşımda, bana benden daha çok inanan insanlar vardı. Senaryoyu okudum ve hemen kabul ettim.

Çekimlerde sizi zorlayan sahneler oldu mu?

Çekimlerde hiç zorlanmadım. Çünkü proje başladığından beri oyuncu koçumla birlikte kapandık ve karakterin köşelerini iyice belirledik. Gerçekten bir sınava hazırlanır gibi çok çalıştım. Çalışmamın büyük bir kısmında Hande Doğandemir ile beraberdik. Hande’nin tecrübesinden ve tatlılığından faydalandım. Çekimlerde de Şükrü Özyıldız ve diğer daha tecrübeli arkadaşlarımın çok faydası oldu.

Canlandırdığınız karakterle gerçek hayatta benzeyen yanlarınız var mı?

Hiç yok diyebilirim ama çok gözlemlediğim bir model. Hepimizin benzer arkadaşları var. ‘İlker’ iyi kalpli ama hayattan farklı şeyler bekleyen biri. Çünkü farklı yetişmiş. Öte yandan canlandırdığım karakteri anlamaya çalışmanın bana cok katkısı olduğunu belirtmek isterim.

Rol arkadaşlarınızla uyumunuz nasıl?

Bu kadar şakacı ve sıcak olmamız harika. Hepsi birer hediye benim için. Sadece onlar değil tabii ki… Tüm set ekibi ile muhteşem bir bağımız ve dostluğumuz var. İlk işimde böyle olması gerçekten mucize. Bu kadar kısa zamanda bu kadar yakınlaşmak ise gerçekten büyük bir sürpriz oldu.

Oyunculuğu sevdiniz mi?

Ne kadar sevdiğimi size anlatamam. Gerçekten hayatımın en güzel günleri; hem bir okul, hem de ev sanki. Burada bulunmak bir harika. Böyle bir işin parçası olmak süper. Bu kısa süreli yoğun çalışma sayesinde bile hayata bakışım değişti. Bir de film izlerken artık bir başka izler oldum. Oyunculuğu tekrar yapmak için can atıyorum.

 

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*