Marmaris Hisarönü Mahallesi’nde bulunan UCPA Gençlik Kampı’na İstanbul Pierre Loti Koleji öğrencileri geldi. Öğrenciler, eğitim için geldikleri kampın ilk gününde Güney Afrikalı Eğitmen Juliette ile deniz kanosu aktivitesi gerçekleştirdi.  Bir diğer keyifli zaman geçirdikleri aktivite de Zeynep Cansu Cengiz’in eğitmenliğini yaptığı “Stand Up Paddle” (Kürekle sörf) idi.

Pierre Loti Koleji öğrencilerinin sabah aktiviteleri de “Temel Rüzgar Sörfü” oldu. Barbaros Taylan Arslan ve Fransız Eğitmen Serena Colin’in iki ayrı grupta eşlik ettikleri aktivite boyunca öğrenciler eğlenceli zaman geçirdi. Minikler dalgaların üzerinde bu keyifli sporu yaparken birbirinden güzel pozlar verdi.

Öğrenciler, İngiliz, Fransız ve Türk eğitmenler; Juliette Ball, Serena Colin ve Zeynep Cansu Cengiz ile havuz ve deniz oyunları da oynadılar. Daha sonra eğitmenlerden Olivier de la Nariz ve Ali Aslan ile birlikte katamaran aktivitesi gerçekleştirdiler. Minikler, tekne kurulumu, rüzgar yönleri, seyirler gibi temel yelken eğitimini aldıktan sonra bu bilgilerini pratik etmek için yelken açtılar. Aktivite sonrasında ekip ruhu içinde düzenleme, yelken çıkartma ve son olarak da günün değerlendirmesini yaptılar.

İstanbul Pierre Loti Koleji öğrencileri kamplarının son gününde olimpiyat oyunlarıyla eğlenirken hafta boyunca öğrendikleri sporların tadını çıkardılar. Güne Juliette Ball ve Serena Colin eğitmenliğinde “Streching” aktivitesi ile başlayan minikler, daha sonra Olivier de la Nariz eşliğinde takımlara ayrılarak katamaran, deniz kanosu, Stand Up Paddle, yüzme ve son olarak da koşu yarışmaları yaparak, bu güzel kampı hep birlikte poz verdikleri fotoğraf ile noktaladılar.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*