20 yıldır birçok eserle birlikte Gogol’un ünlü eseri “Bir delinin hatıra defteri” adlı tek kişilik oyunu sahneleyen Metin Zakoğlu, Marmaris’te büyük ilgiyle karşılandı. İstanbul doğumlu ve Almanya’da tiyatro eğitimi alan Zakoğlu, Marmaris’e hayran kaldığını sık sık belirtti. İstanbul Şehir Tiyatrosu oyuncusu ve reklamların bilindik yüzü olan tiyatrocu değişik, çarpıcı ve deneysel bir tarzda sergilediği oyunlarıyla dikkat çekiyor.

Caddebostan’da kendine ait bir mekanda oda tiyatrosu yapan tiyatrocu yaz kış ortalama bir ev salonu büyüklüğünde, ufak bir sahnede yaklaşık 30 seyirciye gösteri yapıyor. Oyunlarını interaktif şekilde ve seyirciyle karşılıklı paslaşma yaparak sahneleyen Metin Zakoğlu, “Farklılık ve Farkındalık Yaratma” adlı seminer için Marmaris’e geldi.  Grand Yazıcı Hotel çalışanlarına farklılık yaratma adına deneyimlerini anlatan Zakoğlu, katılımcılar tarafından pür dikkat dinlendi.

Grand Yazıcı Otelleri Sahibi Ayşen Yazıcı’nın davetiyle Marmaris Grand Yazıcı Turban Hotel’de gerçekleştirdiği tek kişilik gösteriye ise ilgi büyüktü.  Zakoğlu,  tıklım tıklım dolu olan salonda orkestra eşliğinde şarkı söylemeyi de ihmal etmedi. Büyük alkış alan Zakoğlu’nun tek kişilik gösterisinden elde edilen gelir ile Marmaris Engelliler Derneği ‘nin başlattığı “Engellilere Akülü Araba” alımına katkı sağlandı.

Zakoğlu Aralık ayında gösterime girecek filminin müjdesini veririken, 6 Aralık’ta tekrar Marmaris’te gösteri olacağını belirtti. Gösteriye tüm Marmaris yaşayanlarını davet eden Zakoğlu, “Marmarisli hayırseverlerden salonu doldurulmasını bekliyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*