Türk müziğinin önemli isimlerinden Çiğdem Erken, son albümü “Manitaile geçtiğimiz Nisan ayında müzikseverler ile buluşmuştu. Müzik otoriteleri tarafından tam not alan albümün en öne çıkan şarkılarından Halil Sezai ile düet Dünyayı Durduran Şarkı”, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Medcezir’de yayınlandı.

Çiğdem Erken ve Halil Sezai, şarkıyı sahnede, Yaman (Çağatay Ulusoy)karakterinin Mira (Serenay Sarıkaya) karakterine yazdığı şarkı olarak birlikte seslendirdiler. Dünyayı Durduran Şarkı izleyici tarafından büyük ilgi gördü ve şarkının yayınlandığı sırada dizi son zamanlardaki en yüksek reytingine ulaştı.

1995’ten bu yana toplam 45 tiyatro oyununun müziğinde piyanist, müzik direktörü ve besteci olarak yer alan Çiğdem Erken aynı zamanda yaptığı dizi müzikleri ile de adından sıkça söz ettiriyor.

İskender Paydaş’ın prodüktörlüğünü yaptığı    “Manita albümünde yer alan Dünyayı Durduran Şarkı Medcezir dizisinin bu haftaki bölümünde de yer alacak. Dünyayı Durduran Şarkı” en çok kullanılan dijital platformlardan biri olan Shazam’ın Türkiye listesinde 8. sırada yer alırken  Türkiye ve Azerbaycan iTunes mağazası başta olmak üzere tüm dijital platformlarda dinlenme rekorları kırdı.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*