Marmaris’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yılı coşkuylakutladı. Marmaris Belediyesi’nin düzenlediği fener alayında coşku ve heyecan doruğa ulaştı.

Marmaris Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yıl
dönümü ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla unutulmayacak bir etkinlik organize etti. Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği tarih olan 19 Mayıs, yoğun bir katılım ve büyük bir coşku ile kutlandı. Öğle saatlerinde İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı girişine konuşlandırılan mozaik Atatürk Anıtı’nın açılışının ardından kutlamalar akşam da fener alayı ve kortej yürüyüşüyle devam etti. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’ndaki Blue Note konseriyle coşku doruk noktaya ulaştı.

FENER ALAYI VE KONSER YAPILDI
Saat 21.00’da başlayan fener alayına yüzlerce vatandaş katıldı. Belediyenin bayrak ve meşale dağıttığı yürüyüşte Marmaris Belediyesi Başkanvekili Hasan Yaylalı, Başkan Yardımcıları Ali Zağlı, Hakan Köksal, Burak Demirtaş, CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı da hazır bulundu. Ketenci Otel önünde başlayan yürüyüş marşlar ve alkışlarla 19 Mayıs Gençlik Meydanı’na kadar devam etti. 200 metre uzunluğunda Türk bayrağı açıldığı fener alayına bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarından ve camlardan alkışlarla eşlik ederken yerli turistler de yürüyüşe katıldı. Yabancı turistlerinse bol bol video çektiği görüldü. Yaklaşık 45 dakika süren yürüyüş sonrasında 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda Blue Note grubunun konseriyle bayram coşkusu doruğa çıktı. Sevilen şarkıları seslendiren ekibe vatandaşlar da hep bir ağızdan eşlik etti.

CUMHURİYET’İN KALESİ MARMARİS
Kürsüye çıkan Belediye Başkanvekili Hasan Yaylalı ise vatandaşların bayramını kutlayarak,
“Cumhuriyet’in kalesi Marmaris’in güzel insanları, hepinizin bayramını kutluyorum. Ulu
Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum. 103 yıl önce
Atamızın Samsun’da yaktığı meşale bugün Marmaris’te hala hep birlikte taşımaktayız.
Marmaris halkı, Marmaris Belediyesi ve gençler olarak bu meşaleyi sonsuza kadar
taşıyacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” ifadesini kullanarak grup üyelerine teşekkür çiçeği takdim etti. Kutlamalar gece geç saatlere kadar devam etti.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*