Türkiye genelinde 15 – 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası; Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği (GEMAD) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Marmaris Turizm Meslek Yüksek Okulunun birlikte düzenlediği etkinliklerle son buldu.
Dün (22 Nisan 2017) GEMAD tarafından Bu yıl 5.si gerçekleştirilen yaklaşık 3 kilometrelik Aşçılar Bayramı Yürüyüşü; yöredeki aşçıların mutfak kıyafetleriyle katılımı, yürüyüş sonunda Atatürk Meydanında gerçekleştirilen törende  Aydın ve Muğla halkoyunları ekiplerinin gösterileri ve ayrıca  MSKÜ’nün konuğu olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için Ukrayna’dan gelen  AELITA Minikler Dans Ekibi ve Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Animasyon Programı Öğrencilerinin gösterileri, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.


Aynı gün, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, GEMAD ve  Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle  bu yıl 3.sü düzenlenen Liseler ve Yüksek okullar arası iki grupta yapılan Geleneksel Altın Balık Yemek Yarışması’nda, MSKÜ Muğla Meslek Yüksekokulu öğrencileri  ve Menteşe Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri 1. Oldular.
Yarışmada ilk 3’e giren okullara ve Jüri Özel Ödülüne layık bulunan  Marmaris Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerine ödülleri; Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali İnan, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü ve MHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci’nin de konuk olduğu gala yemeğinde verildi.
MSKÜ Marmaris Turizm Meslek Yüksek Okulu Müdürü Zekeriya Bingöl yaptığı teşekkür konuşmasında ev sahibi olmalarına rağmen ödül alamamış olmalarını, yarışma jürisinin titizliğine ve yarışmanın ne kadar adaletli olduğuna dikkat çekerek,” Gördüğünüz gibi yarışmamızda torpil yok, olsaydı bizim çocuklar da dereceye  girerdi.”  diyerek, salondaki yaklaşık 200 davetliyi güldürdü.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*