Marmaris’te haftasonu ralli heyecanı yaşandı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından organize edilen, Marmaris Belediyesi’nin de destekçi kurumlar arasında yer aldığı, Balkan Ralli Kupası’nın final yarışı olan Marmaris Rallisi renkli görüntülerle son buldu. 20 Ekim Cuma akşamı sembolik startı verilen Marmaris Rallisinde birincilik kupasını Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi kaldırdı.

Rallinin önemli konuklarından biri Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Bakan Bak’la birlikte Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da rallinin sembolik startını veren isimlerden biri oldu. Genç popçu Ece Seçkin de şarkıları ve sahne şovuyla geceye renk kattı.

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) provası olma özelliği taşıyan organizasyon Cumartesi günü start aldı. 13 etaptan oluşan ve toprak zeminde ı2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) provası olma özelliği taşıyan organizasyon Cumartesi günü start aldı. 13 etaptan oluşan ve toprak zeminde 610 km kateden sporcular, iki gün boyunca kıyasıya mücadele etti. 41 otomobil ve 82 sporcunun katılımı ile başlayan organizasyonda ilk gün Ayhan Tokyay, Mustafa Koç ve Alı Sipahi etapları geçildi. İkinci ve son günde ise Asparan, Hisarönü, Bördübetve Yeşilbelde mevkilerinde yer alan Renç Koçibey, Lemı Tanca, Yusuf Aramacı ve redbull.com etapları koşuldu.
Ralliyi sorunsuz atlattıklarını ifade eden TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, “Her şey zamanında gitti. Halkımızın da desteği ile çok güzel bir yarış oldu. Herkes çok memnun. Hem yarışçılar hem de FIA yetkilileri. Çok mutluyum inşallah önümüzdeki günlerde bir sonraki yıl için iyi haberleri de alırız ve ülkemizin doğasını WRC ile bütün dünyaya gösteririz” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*