Marmaris Hayvanları Koruma Derneği’nin, geleneksel hale getirdiği  ve bu yıl dokuzuncusu organize edilen  MAHAYKO Köpek Yetenek ve Güzellik Yarışması Aktaş mevkinde bulunan bir otelde gerçekleştirildi. Yoğun izleyicinin de olduğu yarışmaya birbirinden güzel 40 köpek katıldı. 15 kilogram altı ve üstü güzellik, kıyafet ve yetenek kategorilerinde yarıştırılan köpekler, sevimlilikleri ile dikkati çekti. ünlük yaşamda köpekleriyle sosyal ortamlara “yasak”lar nedeniyle giremeyen, vakit geçiremeyen köpek sahibi aileleri ve çocukların tüm günü bir arada geçirmelerini, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yarışma tüm gün sürdü. 
Geçen yıllara oranla katılımcı hayvansever sayısında artış gözlenen yarışmada konuşma yapan Mahayko Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Pınar Onur  ‘Memnuniyetle gördük ki, hemen hepsi hem itaat konusunda, hem de sahipleriyle diyalogları açısından büyük ilerleme sağlamışlar. Köpek sahiplerinden gelen yorumları da dikkate alarak söylersek, yarışmamızın köpek sahiplerinde bir motivasyon yarattığı, köpekleriyle daha çok vakit geçirdikleri anlaşılıyor, ki bu çok sevindirici bir gelişme, amacımıza ulaştığımızı gösteriyor. Ayrıca, Marmaris Hayvanları Koruma Derneği olarak bilinçlendirme konusunda çalışmalarımız arasında olan köpeğin ihtiyaç görmesinin arkasından sahibinin temizliğini yapması açısından köpek sahiplerinin hazırlıklı gelmiş olduklarını memnuniyetle gördük. Bizim alanda kullanılmak üzere sağladığımız poşetleri, “yanımızda var”, “var ama yedek olarak alalım” gibi yorumlarla kabul ettiler.
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Başkan Yardımcısı Halil Gökovalı’nın etkinliği ziyaret etmesi ve patilerle vakit geçirmesi tabi ki bizi çok onurlandırmıştır, kendilerine teşekkür ediyoruz. Sayın Acar’ın, Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanı olmasına rağmen,  sokak hayvanları için daha iyi imkanlar yaratmak konusunda çalışmalar yapmak istedikleri yönündeki açıklamaları bizim için çok güzel bir haberdi.’ dedi. Aralarında Sibirya Kurdu, Doberman, Alman Kurdu, Yorkshire Terrier, İngiliz Bulldog, Fransız Bulldog, Golden Retriever, Labrodor Retriever ve Kaniş’in de bulunduğu köpekler kıyafet yetenek güzellik kategorisinde yarıştı.
Yarışmada dereceye girenler ve ödül alanlar ise şöyle
Büyük ırklarda güzellik derece sıralaması: Oscar, Potuk, Tucker
Küçük Irklarda  derece sıralaması:
Geçen senenin 3.sü Leo bu yıl 1.oldu. 2. Monica, 3. Lodos oldu.
Yetenek yarışmasında Uğur Süren’in 14 yaşındaki köpeği Tuti birinci oldu. 2. Asil, 3. Monica
sahibine en hızlı ulaşan köpek ise Zeytin oldu.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*